Cedra pokrzyżowała plany przemytnikom papierosów

Podziel się:

 Owczarek Cedra fot.KAS 

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili próbę przemytu ponad 4 tys. sztuk papierosów. Nielegalny towar ukryty był w przerobionym zbiorniku paliwa- poinformowała Edyta Chabowska z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie,

Cedra od 5 lat wspomaga pracę funkcjonariuszy KAS na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy. Energiczny i żywiołowy owczarek belgijski ma na swoim koncie wiele wywęszonych skrytek z nielegalnymi papierosami.

Podczas jednej z ostatnich służb Cedra towarzyszyła funkcjonariuszom w kontroli ukraińskiego busa na przejściu granicznym w Medyce.  Skuteczny węch psa pomógł w wykryciu skrytki w zbiorniku paliwa, w którym znajdowały się papierosy.

Przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, do którego oprócz wykrytych papierosów , zatrzymano także samochód  oraz 1 tys. zł na poczet kary. Jedną z konsekwencji przemytu jest także skierowanie wniosku do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej obywatela Ukrainy do powrotu do kraju.

(KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.