CHANEL z singlem “SloMo” wygrywa hiszpański finał EUROWIZJI.

Podziel się:

fot.mat.pras

Polski finał tegorocznej Eurowizji przed nami. W najbliższą sobotę, 19 lutego dowiemy się kto będzie reprezentował nasz kraj w Turynie. Hiszpanie już wiedzą – o zwycięstwo w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji powalczy Chanel.
Singel, urodzonej na Kubie młodziutkiej Hiszpanki to dynamiczna mieszanka współczesnego tanecznego popu z latynoskimi akcentami.

Za sukcesem projektu stoi prawdziwy sztab profesjonalistów: Keith Harris (amerykański producent, laureat dwóch nagróod Grammy, znany m.in. ze współpracy z Black Eyed PeasMariah Carey i  Christiną Aguilerą), hiszpanski kompozytor Leroy Sánchez, brazylijski wokalista Ibere Fortes, kandyjska autorka Maggie Szabos i znany holenderski DJ – Arjen Thonen. Za równie imponującą choreografię Chanel odpowiedzialny jest Kyle Hanagami. To autor układów tanecznych m.in. dla Jeniffer Lopez, Ariana Grande czy Britney Spears!

Czy “SloMo” wygra tegoroczny konkurs Eurowizji, przekonamy się w maju podczas wielkiego finału w hali PalaOlimpico w Turynie.

Chanel (wł. Chanel Terrero) to urodzona w Hawanie (Kuba) w 1991 roku i wychowywana od 4 roku życia w Hiszpanii piosenkarka, tancerka i aktorka. Od 6 roku życia uczyła się baletu klasycznego, jazzu, gimnastyki artystycznej i śpiewu. Karierę zawodową rozpoczęła w teatrze muzycznym w wieku 16 lat.  Występowała w m.in. w musicalach: “Król Lew”, “Mamma Mía!“,  „Flashdance”, „Bodyguard”, „Hamilton Fever” i „NINE“.

Utwór „SloMo” wygrał hiszpańską eurowizyjną pre-selekcję – występ dostępny TUTAJ.

Tańczyła z Shakirą na gali „EMAS” w 2010 roku. W telewizji można ją było zobaczyć w wielu hiszpańskich serialach takich jak „Águila Roja” (RTVE), „Wake Up” (RTVE), „Gym Tony”, „El Continental” (RTVE), „Cupido” (RTVE), „El Secreto de Puente Viejo“, „El Inmortal“. Pojawiła się również na dużym ekranie – zagrała rolę w filmie Agustí Villarongiego „El Rey de la Habana“.

Finał 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 10, 12 i 14 maja 2022 w hali PalaOlimpico we włoskim Turynie. Więcej o tegorocznym konkursie: https://eurovision.tv/
Utwór “SloMo” dostępny w naszym serwisie singlowym Dream Music – TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.