Chrzanów: Szaleniec z maczetą, akcja policji

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Policja

21 kwietnia – Kilka dni temu w Chrzanowie policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie z maczetą, który groził przechodniom – poinformował dzisiaj rzecznik prasowy małopolskiej policji młodszy inspektor Sebastian Gleń. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na zgłoszone miejsce, zatrzymali agresora. Jak się okazało, oprócz grożenia innym osobom, uszkodził również samochód i znieważył policjantów.

18 kwietnia br. około godz. 18:20 chrzanowscy policjanci patrolujący miasto otrzymali wezwanie na ul. Kadłubek, gdzie miał znajdować się agresywny mężczyzna z maczetą, który miał  grozić przechodniom. Policjanci błyskawicznie pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie rzeczywiście zobaczyli mężczyznę ubranego w czarny dres z maczetą w ręce. Funkcjonariusze zatrzymali agresora, jak się okazało 41-letniego mieszkańca Chrzanowa i doprowadzili go do radiowozu. Wtedy też podszedł nich jakiś mężczyzna, który wskazał na zatrzymanego jako na sprawcę uszkodzenia samochodu na parkingu.

Ponadto ustalono, że około godz. 18:00  przed jednym ze sklepów na ul. Kadłubek sprawca podszedł do jakiegoś mężczyzny i chciał aby tamten kupił mu alkohol. Gdy przechodzień odmówił, mężczyzna stał się agresywny i wymachując w jego kierunku maczetą zaczął mu grozić pozbawieniem życia.

Podczas wykonywania czynności ze sprawcą do radiowozu podeszła kobieta, która oświadczyła, że kilkanaście minut wcześniej, kiedy przejeżdżała z mężem samochodem zatrzymany mężczyzna idąc środkiem ulicy uderzył maczetą w dach ich auta marki Kia powodując tym samym uszkodzenia. Pijany mężczyzna noc spędził w policyjnych pomieszczeniach dla zatrzymanych .

Wczoraj usłyszał zarzuty m.in. znieważenia funkcjonariuszy, groźby karalnej oraz zniszczenia mienia za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna zostanie ukarany za złamanie obostrzeń w dobie panującej pandemii, a także spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

(K.W.P.K.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *