„Chyłka-Zaginięcie” w przeglądzie filmów kandydujących do Orłów -Polskich Nagród Filmowych.

Podziel się:

fot.TVN

W marcu Polska Akademia Filmowa wręczy Orły – nagrody podsumowujące ubiegły rok w polskiej kinematografii. Po raz pierwszy w przeglądzie seriali fabularnych znalazła się produkcja Player Original – „Chyłka-Zaginięcie”.

Serial z Magdaleną Cielecką w roli bezkompromisowej pani mecenas zyskał wierne grono widzów i stał się najchętniej oglądaną produkcją oryginalną w historii serwisu Player. W czwartek 16 stycznia, w ramach przeglądu Polskich Nagród Filmowych Orły 2020, odbędzie się specjalny pokaz ostatniego odcinka pierwszego sezonu, po którym zostało zaplanowane spotkanie z twórcami.
Oprócz Magdaleny Cieleckiej w obsadzie serialu znaleźli się również Filip Pławiak, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski,  Mirosław Haniszewski, Piotr Żurawski oraz Jakub Gierszał. Producentem z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym – Violetta Furmaniuk-Zaorska i jej firma Aktiv Media. Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak, Krzysztof Szpetmański oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, scenografię przygotowuje Aleksandra Kierzkowska, kostiumy – Agnieszka Werner-Szyrle. Kierownikiem produkcji  jest Artur Polański.
Główna bohaterka serialu, Joanna Chyłka, jest zdolna, bezkompromisowa, odważna i niepokorna. W prawniczym świecie pełnym mężczyzn w niczym im nie ustępuje. Gdy trzyletnia Nikola Szlezyngier znika bez śladu, a policja nie znajduje dowodów wskazujących na porwanie, głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziecka. To właśnie Chyłka i jej nowy aplikant Kordian Oryński podejmują się obrony małżeństwa. Wszystkie poszlaki wskazują jednak na winę Szlezyngierów. Czy prawnicy zdołają wspólnie doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału?
Dwa sezony serialu – „Chyłkę-Zaginięcie” oraz „Chyłka-Kasacja” – można w całości obejrzeć w serwisie player.pl
(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *