“COMPLETE MESS” nowy singiel 5 Seconds of Summer. Zespół w kwietniu zagra w Polsce

Podziel się:

fot.mat.pras

Multi-platynowa pop-rockowa grupa 5 Seconds of Summer prezentuje swój najnowszy singel „COMPLETE MESS” Dodatkowo, zespół rozpoczyna swoją światową trasę koncertową! 28 kwietnia 2022 roku 5 Seconds Of Summer zagrają w TAURON Arenie w Krakowie.

Zespół „drażnił się” z fanami pod koniec zeszłego tygodnia na portalach społecznościowych, wypuszczając krótkie przedsmaki piosenki. Niemal natychmiast wywołały szaleństwo w sieci, zyskując gigantyczne zasięgi na całym świecie. Nic dziwnego – fani z niecierpliwością wyczekiwali nowej muzyki od zespołu. Singel zapowiada piąty album studyjny zespołu, który zostanie wydany niezależnie we współpracy z BMG.

Wydawnictwu towarzyszy teledysk – wyreżyserowany przez Lauren Dunn (Kali Uchis, 070 Shake, Jack White, Billie, Weeknd) i Tylera Serebreni Other Half Creative – który stanowi wizualne przedłużenie utworu. Niezwykle eteryczny i zjawiskowy klip doskonale oddaje charakter „Complete Mess”. Możesz go obejrzeć na Youtube (TUTAJ); wideo premierowo pojawi się na kanałach: MTV Live, MTVU oraz billboardach na nowojorskim Times Square!

Utwór powstał podczas wyprawy do Joshua Tree i jest pierwszą piosenką, która została w całości napisana i wyprodukowana przez zespół, a w rolę producenta wcielił się sam Michael.

– W przypadku tej płyty zdaliśmy sobie sprawę, że jeśli chcesz zrobić coś, co naprawdę odzwierciedla to, jak się czujesz – musisz zrobić to sam. Chcieliśmy tego nieopanowanego dźwięku, do którego naturalnie dążymy, gdy gramy razem, więc musieliśmy nauczyć się, w jaki sposób to nagryać” – stwierdza zgodnie zespół. – Ta nowa muzyka jest po prostu autentycznie… nami. To jest dokładnie ten rodzaj muzyki, który chcemy teraz tworzyć i jest to dobry utwór, aby móc ponownie połączyć się z naszymi fanami po tak długim czasie bez muzycznych nowości. Nie możemy się doczekać, aż wszyscy w końcu usłyszą, nad czym pracowaliśmy – dodają.

Tytuł piosenki nawiązuje do ulubionej koszulki fanów, którą nosił kiedyś Luke, ale tekst ma znacznie głębsze przesłanie, opowiadając o chaosie w relacji. Singel został udoskonalony podczas kilku sesji nagraniowych w Rancho V w Joshua Tree, własnym domowym studiu Michaela i Dragonfly Creek w Malibu. Jednocześnie pokazuje siłę produkcji Michaela i pisania tekstów przez cały zespół. Utwór swoim dojrzałym brzmieniem (11 lat razem!) ukazuje niezwykłą ewolucję zespołu. Jest też dowodem na autentyczny rozwoju tej australijskiej formacji, jednocześnie zapowiadając to, co (najlepsze) ma nadejść na ich nowym albumie.

28 kwietnia 2022 roku 5 Seconds Of Summer zagrają w TAURON Arena w Krakowie! Więcej informacji o koncercie i biletach: https://alterart.pl/wydarzenia/5-seconds-of-summer/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.