Czerwcowe premiery TVP. Co nowego zobaczymy w ramówce?

Podziel się:

fot.Pixabay

Telewizja Polska przedstawiła swoje premiery nowych programów i seriali emitowanych w TVP1 i TVP2 , które zobaczymy  już od 12 czerwca. 

PRAWDZIWY BOHATER, odc. 9 – PREMIERA, sobota, 13.06, godz. 12:30, TVP1

Pracownicy straży granicznej podczas pandemii mają pełne ręce roboty. Pracują 24 godziny na dobę próbując usprawnić ruch na zachodniej granicy Polski. W tym trudnym momencie i miejscu, praca Pawła wymaga ogromnego wysiłku, wytrwałości i cierpliwości. Nasz bohater sprawdza każdego przekraczającego granicę, a niektórych informuje, że muszą trafić na obowiązkową kwarantannę. Nie zawsze spotyka się to z akceptacją.

 

JAKA TO MELODIA? odc. 4359, NA SYGNALE – PREMIERA, sobota, 13.06, godz. 18:30, TVP1

Młodość, kobiecość, ambicja i pasja – to atrybuty, które doskonale charakteryzują bohaterki programu „Jaka to melodia?”. Zaproszenie Rafała Brzozowskiego do studia przyjęły tym razem aktorki, które widzowie znają z ról w serialu „Na sygnale”.

Wyzwanie podjęły: Katarzyna Joda – serialowa policjantka Monika, prywatnie miłośniczka podróży, gotowania i grzebania w ziemi, Anna Haba – charakterna Lidka, pasjonatka fotografii i eksperymentów kulinarnych oraz Edyta Bełza – serialowa Zosia, zapalona czytelniczka książek, a w przyszłości producentka filmowa.

Panie będą zmagać się z muzycznymi łamigłówkami, a przy okazji podzielą się niezwykłymi historiami z planu serialu oraz nieznanymi faktami z własnego życia. Widzowie dowiedzą się m.in., czy aktorki lubią się prywatnie i spotkają po pracy, jak kiełkują arbuzy, kto ma dwie pary rąk, kto potrafi przetańczyć całą noc, a kto ściga się na motorze.

 

CENA WOLNOŚCI, odc. 5 – PREMIERA, sobota, 13.06, godz. 20:35, TVP1

Po nocnym incydencie Hrabina Kreczetska prosi o pomoc duchownego, który zapewnia ją o niewinności Poliny i prosi o jej wyzwolenie. Hrabina zleca Polinie organizację polowania, a za dobre przygotowanie uroczystości obiecuje jej wolność. Hrabia na polowaniu decyduje się załatwić kilka ważnych spraw. Chce wzmocnić swoją pozycję w kręgach towarzyskich, wyswatać Dymitra z księżniczką Nikitską, zdobyć testament księcia Gołowina oraz zatrzymać Polinę w roli swojej utrzymanki. Notariusz w Petersburgu bierze ślub z Tatianą, byłą poddaną i przyjaciółką Poliny.

Zdjęcia – https://we.tl/t-PaI41Grkou 

 

AMERYKA DA SIĘ LUBIĆ, odc. 2, Money, money – PREMIERA, sobota, 13.06, godz. 20:05, TVP2

Nowy program „Ameryka da się lubić” to dynamiczny, pełen humoru format, w którym uczestnicy oraz zaproszeni goście będą zgłębiać wiedzę na temat Stanów Zjednoczonych. Patrząc na USA z perspektywy Amerykanów i Polaków, zmierzymy się ze stereotypami i skonfrontujemy je z humorystycznymi opowieściami i anegdotami.

Amerykanie mieszkający w Polsce w dowcipny sposób opowiedzą, jak postrzegane są Stany Zjednoczone i Polska, co w Polsce ich zaskoczyło, co zachwyciło oraz z jakimi opiniami się nie utożsamiają.

Uczestnicy i goście programu opowiedzą o tym, jak można osiągnąć sukces w Stanach Zjednoczonych Ameryki, wskażą ulubione sposoby Amerykanów na wypoczynek, ujawnią jak ważne są dla nich pieniądze, kariera oraz przyzwyczajenia i upodobania. Program poprowadzi Ida Nowakowska-Herndon, przez lata mieszkająca w Ameryce.

Gośćmi drugiego odcinka programu będą Andrzej Piaseczny, Maryla Rodowicz oraz Łobuzy, a także czterech mieszkających w Polsce i mówiących po polsku obywateli USA: John Guziak, J. Prescott Knight, Daniel Karczyński oraz Monica Zieliński.

ANNA KARENINA, odc. 3 – PREMIERA, niedziela, 14.06, godz. 20.20, TVP1

Hrabia Wroński odrzuca awans, który wiązał się z wyjazdem do Moskwy i opuszczeniem Anny. Jego rodzina potępia tę decyzję, a Anna oznajmia, że jest w ciąży. Wroński cieszy się, że dzięki temu ułożą sobie życie razem. Anna uświadamia sobie, że wciąż jest żoną, człowieka zasadniczego i bezwzględnego, który dbając o swoją pozycję, nigdy nie dopuści do skandalu i rozwodu. Po wypadku hrabiego na wyścigach, Anna przyznaje, że go kocha. Karenin żąda od żony zachowania pozorów przyzwoitości, by nie stracić szacunku kręgów towarzyskich.

SIOSTRY, odc.2 – PREMIERA, wtorek, 16.06, godz. 21:55, TVP2

Poszukiwania Eleny nadal trwają. Chiara zajmuje się dziećmi siostry i zostaje w rodzinnym mieście dłużej niż planowała. Powoli odnawia związki z matką, a także ze swoim szwagrem Robertem, z którym w przeszłości łączyło ją coś więcej. Niepokojona koszmarami, dostaje telefon o tragicznym finale poszukiwań Eleny.

ŚWIAT BEZ FIKCJI – Kongo. Afrykańscy milionerzy – PREMIERA, poniedziałek, 17.06, godz. 22:40, TVP1

Film dokumentalny o sytuacji społecznej i ekonomicznej w Demokratycznej Republice Konga. To jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, w którym trwa wojna domowa. Społeczeństwo jest tam bardzo zróżnicowane: 6% to milionerzy, 70% żyje za mniej niż jednego dolara dziennie. W Kinszasie, stolicy bogaci żyją w zamkniętych, luksusowych gettach. Poza nimi małe dzieci pracują w kopalniach wydobywając koltan – rudę tantalu oraz niob, wykorzystywane w przemyśle elektronicznym. Kraj pogrąża się w coraz większym chaosie.
Reżyseria: Guillaume Dumant, Francja 2019
(pras)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.