Ekipa „Naszego nowego domu” z budynku gospodarczego zrobi dom dla czteroosobowej rodziny !

Podziel się:

fot.Kala Kielbasinska

Ekipa „Naszego nowego domu” z budynku gospodarczego zrobi dom dla czteroosobowej rodziny z Radomia. W programie nowy kierownik budowy – Adam!

Na obrzeżach Radomia stoi niewielki budynek gospodarczy, który ma stać się domem dla pani Patrycji, pana Sławomira i ich dzieci – Ali i Kubusia. Alicja od urodzenia jest dzieckiem niewidomym, choruje na epilepsję i zmaga się z szeregiem niepełnosprawności. Pan Sławek stara się własnymi siłami doprowadzić dom do takiego stanu, by dało się do niego wprowadzić. Na razie jest tylko toaleta i prowizoryczna kuchnia. Ciągła walka o zdrowie Ali i brak środków na własne, dające poczucie bezpieczeństwa lokum, odbierają rodzinie nadzieję na poprawę losu. Sytuację zmienia wizyta Kasi Dowbor, która przekazuje dobrą wiadomość o remoncie.

– Nie wierzę  w to, że Pani Kasia do nas przyjechała. Wiem, że jej wizyta może zbliżyć nas do spełnienia naszego marzenia! – powie wzruszona Pani Patrycja.

Rodzice Ali znaleźli terapię komórkami macierzystymi w Indiach. To miała być szansa dla niewidomej Ali. Musieli jednak uzbierać ponad 100 tys. złotych. Pan Sławomir wyruszył na rowerze z Radomia do Gdańska, po drodze rozwieszając plakaty, ulotki. Udało się im uzbierać całą kwotę i wylecieć do Indii, ale niestety terapia nie przyniosła oczekiwanych efektów…

– Dopiero gdy zobaczyliśmy klinikę, spadł kamień z serca. Zaczęła się cała kuracja, trwała parę dni. Lekarze powiedzieli, że efekt może być do 8 miesięcy. Wróciliśmy, 8 miesięcy minęło i nadal nic. (…) Wierzę, że kiedyś znajdę jakiś sposób, że Ala będzie widziała. – mówi pan Sławomir.

Sytuacja na budowie komplikuje się, bo szef ekipy Artur zachorował i dowodzenie musi wyjątkowo przejąć jego brat Adam. Czy nowy kierownik budowy dopilnuje, aby ekipa zdążyła z remontem w 5 dni?

Nowy odcinek “Naszego nowego domu” już dziś 24 marca, o godzinie 20:05 na antenie Polsatu.

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.