Finał WOŚP 2021: kolejne gwiazdy zagrają w Warszawie

Podziel się:

Paprodziad z Łąki Łan na Dużej Scenie. fot. Bartek Muracki

Poznaliśmy kolejnych muzycznych gości, którzy zagrają w finałowym studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.  Letnią Zadymę w Środku Zimy uświetnią Łąki Łan, PPNOU oraz Dawid Porta i Jafia. Artyści dołączają do ogłoszonych w zeszłym tygodniu Piotra Bukartyka, Zenka i ØRGANKA. 

Przyszłoroczny Finał WOŚP, dedykowany zbiórce funduszy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, czyli 10.01.2021 roku. W związku z panującymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa organizatorzy tej największej publicznej zbiórki w Europie zdecydowali się na przeniesienie koncertów, które towarzyszą warszawskiemu Finałowi WOŚP, do studia. Dzięki internetowej i telewizyjnej transmisji warszawskiego Finału mamy pewność, że radosne granie z głową dotrzeć będzie mogło do najdalszego zakątka globu.
Na Finał WOŚP, oprócz jednodniowej zbiórki publicznej oraz zbiórek internetowych, składają się najróżniejsze wydarzenia, koncerty oraz inicjatywy podejmowane poprzez lokalne Sztaby. Dotychczas zgłosiło się 1 199 Sztabów z Polski i ze świata, a zarejestrowaliśmy już ponad 9 000 wolontariuszy. W tym roku większość procesów związanych z rejestracją Sztabów oraz wolontariuszy Finału WOŚP przebiega online.

Finałowe studio, transmisję z którego będzie można oglądać w Internecie i na antenie stacji TVN, wypełni znów muzyka, radość z możliwości pomagania i nadzieja na to – że pomimo wszystkich przeciwności – wygramy!

Łąki Łan rozbuja Finał WOŚP w Warszawie

Łąki Łan, czyli wyjątkowa kapela prezentująca cały wachlarz barw i gatunków, zabierze publiczność na pełną muzycznych przygód podróż podczas nadchodzącego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zespół Łąki Łan doceniany był za tworzenie świetnego, taneczno – psychodelicznego klimatu i improwizacyjne występy. Do dziś słyną z niesamowicie energetycznych koncertów i nie bez powodu przez wielu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Kapela wypracowała swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje łącząc w sobie wiele gatunków muzycznych.
Zespół ma na koncie 5 albumów studyjnych, z których 3 były nominowane do nagrody Fryderyk. Kapela gościła na Najpiękniejszym Festiwalu Świata trzykrotnie, za każdym razem zabierając publikę w rozbujaną, pełną barw i fantazyjnych doświadczeń podróż po różnych brzmieniach, stylach muzycznych i klimatach.
PPNOU rozkręci zabawę z ukulele w roli głównej na Finale

PPNOU, czyli Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele to ekipa zapalonych miłośników brzmienia niewielkiej hawajskiej gitary, powszechnie znanej jako ukulele. Artyści tworzący PPNOU to też wielcy przyjaciele Fundacji WOŚP – zagrali nie tylko na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, ale też podczas Finału WOŚP w Brukseli i na scenie pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.
Pierwszą Poznańską Niesymfoniczną Orkiestrę Ukulele tworzą muzycy – pasjonaci, których uwiodło charakterystyczne brzmienie i filigranowy rozmiar hawajskiej gitary, powszechnie znanej jako ukulele.Wielką niespodzianką jest skala możliwości niewielkiego instrumentu, który doskonale sprawdza się przy zarówno kawałkach zaczerpniętych z dyskografii gigantów muzyki heavymetalowej takich jak AC/DC, ikon muzyki rockowej takich jak Deep Purple czy przebojów muzyki pop.
Dawid Porta i Jafia, czyli reggae na Finale WOŚP

Kapela która powstała w 1994 roku w Poznaniu, gra melodyjną, przywodzącą na myśl słoneczne wybrzeża Jamajki muzykę roots reggae. Zespół, którego liderem jest charyzmatyczny Dawid Portasz, obdarzony wyjątkowym, głębokim głosem, tworzy muzykę zaangażowaną społecznie, eksplorującą duchowość i stawiającą przed słuchaczem pytania o ważne kwestie związane z wiarą, prawdą i kulturą. Zespół ma na koncie cztery płyty i występy zarówno w Polsce jak i za granicą kraju.
Zespół DAWID PORTA & JAFIA rozpoczyna kolejny etap w swojej 25-letniej, muzycznej przygodzie. Nadchodząca nowa płyta “New Power Soul”, to muzyczne owoce i wypadkowa doświadczeń oraz muzycznych znajomości, które wokalista Dawid Portasz zawarł na Jamajce m. in. przy okazji realizowania projektu Rastasize i płyty “Day by day”.
(wosp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.