10-lecie 5 SECONDS OF SUMMER z okolicznościowym singlem pt. „2011”

Podziel się:

fot.mat.pras

5 SECONDS OF SUMMER świętują swoje 10-lecie, wydając okolicznościowego singla pt. „2011” Zespół zaprasza również na globalny livestream który odbędzie się dziś o 23:00.

Piątek, 3 grudnia – Świętując dziesięć lat sukcesów i chcąc oddać hołd tej niezwykłej podróży od roku 2011 do teraz, australijska, multi-platynowa, supergrupa pop-rockowa 5 Seconds of Summer wydaje dziś, nakładem BMG, nowy okolicznościowy singiel zatytułowany „2011”!

Dziś wieczorem, o 23:00 (polskiego czasu) zespół z przytupem wróci do występów na żywo z wielkim globalnym wydarzeniem on-line – szczegóły TUTAJ

Urodzinowy koncert na 10-lecie będzie transmitowany bezpłatnie na YouTubie, miejscu w którym dziesięć lat temu 5 Seconds of Summer rozpoczęli swój błyskawiczny sukces! Transmisja będzie czymś więcej niż występem muzycznym. Zespół obiecuje mnóstwo niespodzianek, Jak sami zaznaczają, będzie to pełna humoru podróż ich 10-letniej przygody; mnóstwo unikalnych wspomnień i chwil, które utkwiły w pamięci tej multi-platynowej grupy z antypodów.
Oczywiście, to także pierwsza okazja, by usłyszeć na żywo premierowy, „urodzinowy” singel zespołu – „2011”!

 Posłuchaj nowego singla „2011” tutaj

Transmisja na żywo do obejrzenia tutaj

– W tym roku świętujemy 10 lat. To bez wątpienia najlepsze dekada naszego życia. Aby uhonorować każde doświadczenie, lekcję i osobę, którą spotkaliśmy, postanowiliśmy zrobić coś w stylu 5 Seconds of Summer Show. Coś, co oddaje dążenie do tworzenia, miłości, do relacji jaką mamy z naszymi fanami i tego, co to znaczy być w zespole. Przede wszystkim po raz kolejny odkrywaliśmy, jak pięknie i przyjemnie jest móc dzielić się naszą historią. Oprócz tego, wydajemy piosenkę „2011”, która jest hołdem dla przeszłości i ukłonem w stronę tego, co mamy w zanadrzu, na  naszą najbliższą przyszłość. Każda minuta w tym zespole jest czymś wspaniałym. Za następne dziesięć lat 5 Seconds of Summer! – mówią wspólnie członkowie 5 Second of Summer!

Założony w 2011 roku, 5 Seconds of Summer to multi-platynowy pop-rockowy zespół z Australii, w skład którego wchodzą Luke Hemmings (wokal/gitara), Michael Clifford (wokal/gitara), Calum Hood (wokal/bas) i Ashton Irwin (wokal/bębny). Zespół zaczął wnosić czystą punkową energię do popowego brzmienia i szybko stał się światowym fenomenem. Przez Rolling Stones zostali okrzyknięci „największym nowym rockowym przedsięwzięciem na świecie”. Są jedynym zespołem w historii, którego trzy studyjne albumy długogrające znalazły się na liście US Billboard 200 na 1. miejscu!!! Wszystkie cztery albumy zespołu zadebiutowały na szczycie listy albumów ARIA Album Charts w ich ojczyźnie.

Kilkukrotnie koncertując na całym świecie, zespół sprzedał ponad 2,5 miliona biletów. Łącznie sprzedał ponad 12 milionów albumów. A ostatnio dołączył do klubu Billions Club Spotify z przebojem „Youngblood”.

Wśród wielu osiągnięć, 5 Seconds Of Summer zostało uhonorowane licznymi prestiżowymi wyróżnieniami, w tym 10 nagrodami European Music Awards, pięcioma nagrodami ARIA, dwoma MTV Video Music Awards, American Music Award, People’s Choice Award, dwoma iHeartRadio Music Awards i trzema nagrodami APRA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.