KAS i CBŚP przejęły 14 mln szt. nielegalnych papierosów i 8 ton tytoniu

Podziel się:

fot.KAS

Ponad 14 mln szt. nielegalnych papierosów i blisko 8 ton tytoniu zatrzymała mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP).Wartość rynkowa zatrzymanego towaru to ok. 14 mln zł. Zatrzymano 5 osób-poinformowawła w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

KAS i CBŚP zatrzymały na terenie woj. łódzkiego pojazd ciężarowy. Podczas kontroli pies Loca wskazał miejsca, w których mogły znajdować się ukryte wyroby tytoniowe. W specjalnych skrytkach znaleźliśmy ponad 4 mln papierosów, oznaczonych marką jednej z brytyjskich firm tytoniowych. Przewożony towar miał trafić do Wielkiej Brytanii.

Funkcjonariusze przeszukali również halę magazynową w powiecie radomszczańskim, gdzie wykryli kolejne nielegalne wyroby tytoniowe. Zabezpieczyli tam prawie 10 mln papierosów, ukrytych na paletach z płytami elewacyjnymi.

W ramach tej akcji zabezpieczono ponad 14 mln szt. papierosów oraz zatrzymano 3 osoby, w tym kierowcę pojazdu ciężarowego.

Dalsze działania zaprowadziły KAS i CBŚP do woj. lubuskiego. Na posesji w powiecie międzyrzeckim funkcjonariusze wykryli linię technologiczną do konfekcjonowania tytoniu oraz specjalistyczne maszyny służące do jego cięcia. Przeszukali również dwa samochody dostawcze, które były wypełnione krajanką i suszem tytoniowym. Zatrzymano kolejnych 2 podejrzanych oraz zabezpieczono ponad 8 ton tytoniu.

Łącznie funkcjonariusze KAS i CBŚP przejęli 14 mln papierosów i blisko 8 ton tytoniu. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanego towaru to 14 mln zł. Zatrzymali 5 osób, z których 2 zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy. Wprowadzenie do obrotu zatrzymanych wyrobów tytoniowych naraziłoby Skarb Państwa na straty sięgające ponad 20 mln zł.

Dalsze postępowania prowadzą Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Naczelnik Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu.

(kas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.