‘Kibole’ – kulisy przestępczych działań pseudokibiców w Super Polsat

Podziel się:

fot.CBŚP

Jak wygląda rozpracowywanie najbrutalniejszych grup kibolskich w Polsce? Jak porachunki w tych kręgach doprowadziły do przestępczej egzekucji? Dlaczego „kibole” używają maczet jako broni? Kto nimi zarządza i jak wyglądają ich struktury?  Jaką rolę odgrywają kobiety pseudokibiców? Jak schwytano najsłynniejszą polską gangsterkę, wywodzącą się z tych kręgów, która uciekła za granicę i stamtąd próbowała kierować przestępczymi interesami w kraju?

Na te wszystkie pytania odpowiedzą funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w drugim odcinku programu „Największe śledztwa CBŚP” w czwartek, 18 stycznia, o godz. 21:00 w Super Polsat.

W programie wystąpią policjanci i prokuratorzy specjalizujący się w dziedzinie zwalczania przestępczości wśród pseudokibiców, w tym oficerowie operacyjni, których twarze pozostaną ukryte, bowiem działając w czynnej służbie, nadal rozpracowują niebezpieczne grupy. Zobaczymy także materiały filmowe CBŚP z akcji związanych z najgłośniejszymi sprawami pseudokibiców.

Dowiemy się, jak wygląda hierarchia w świecie kiboli i kim tak naprawdę są ludzie na jej szczycie, wykorzystujący podległych im „żołnierzy” do rozbojów, rozprowadzania narkotyków, wymuszania haraczy i okupów.
Poznamy reguły rządzące ustawkami i ekstremalne sytuacje, jak ta, gdy jedna z grup zjawiła się na ustawce z bronią maszynową.

Zobaczymy wstrząsające archiwalia dotyczące krwawych porachunków i okrutnej egzekucji na przestępcy o pseudonimie „Człowiek” w Krakowie w 2011 r. czy zakatowania „Pastora” w 2017 roku.
Przyjrzymy się także przypadkom konkretnych grup, jak śląskie bojówki czy Psycho Fans.

(źródło:Polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.