Kierował TIR-em miał 2,6 promila. Kierowca zatrzymany przez KAS

Podziel się:

Przejscie graniczne w Korczowej fot.KAS

 2,6 promila alkoholu miał mężczyzna kierujący ciężarówką wjeżdżającą do Polski z Ukrainy. 39 – latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy KAS na przejściu granicznym w Korczowej poinformowała mł. asp. Edyta Chabowska z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Podczas czynności kontrolnych na kierunku TIR przywóz, funkcjonariuszka Oddziału Celnego w Korczowej zwróciła szczególną uwagę na kierowcę jednego z samochodów ciężarowych przewożącego towar w postaci drewnianych palet. Woń alkoholu wyczuwana u mężczyzny spowodowała, że nabrała podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy.

Na miejsce wezwany został policyjny patrol z Radymna. Badanie alkomatem 39- letniego mężczyzny wykazało 1,33 mg/l  w wydychanym powietrzu (2,66 promila).

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji. Ciężarówka, którą prowadził ob. Ukrainy została zabezpieczona na terenie przejścia granicznego w Korczowej.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara wysokiej grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

To kolejny przypadek zatrzymania pijanego kierowcy przez funkcjonariuszy podkarpackiej KAS. M.in. końcem roku funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zatrzymali mężczyznę jadącego „pod prąd” na autostradzie A4, u którego stwierdzono 2,3 promila alkoholu.

(kas.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.