EL. ME 2020 wygrywamy z Łotwą 2:0 fantastyczna końcówka !

Kolejny mecz Eliminacji ME 2020  kończymy zwycięstwem nad Łotwą 2: 0 lecz na bramki musieliśmy poczekać. Mecz dla Biało-Czerwonych okazał się nie łatwym zadaniem .  Nasza reprezentacja po dwóch meczach ma sześć punktów i prowadzi w grupie.

Reprezentacja Polski pokonała w Warszawie drużynę Łotwy 2:0 lecz na pierwszą bramkę musieliśmy poczekać aż do 76 min, kiedy po doskonałym dośrodkowaniu Recy do Lewandowskiego nasz kapitan po uderzeniu głową otworzył wynik na 1:0 . Na drugą bramkę nie czekaliśmy długo w 84 minucie Kamil Glik strzelając drugą bramkę ustalił wynik na 2:o.

Poczatek meczu niespodziewanie należał do Łotyszy, już w 4 minucie groźnym strzalem zagroził bramce Szczęsnego Gutkovskis , w ciągu pierwszych pięciu minut drużyna Łotwy oddała trzy strzały. W 36 minucie Robert Lewandowski trafił w słupek , a niespełna 2 minuty później Gutkovskis wyszedł sam na sam ze Szczęsnym na szczęście nieczysto trafiając bramkarz nie miał problemów z obroną .

Druga połowa należała już do Biało – Czerwonych , natarcie ze strony naszych zawodników doskonale odpierali zawodnicy z Łotwy, nerwowa atmosfera wśród kibiców utrzymala się aż do 76 minuty gdzie rozpracowaliśmy obronę Łotwy strzelając na 1 :0 , a osiem minut później wpadła zwycięska bramka na wagę kolejnych trzech punktów.

Polska – Łotwa 2: 0

Bramki : Robert Lewandowski ( 76), Kamil Glik (86 )

Polska– Szczęsny – Kędziora , Glik , Pazdean, Reca , Grosicki (83 min Frankowski ), Klich (62 min Błaszczykowski ), Krychowiak, Zieliński , Piątek (87 min  Milik), Lewandowski

Łotwa – Steinbors , Dubra, Oss, Maksimenko – Lainzans, Rakels , Isajevs, Karasauskas (85 min Tobers ), Ikaunieks , Savalnieks (80 min Gabovs ), Gutkovskis (70 min Uldrikis )

Żółte kartki : Piątek , Maksimenko , Ikaunieks

Sędzia: Alijar Agajew (Azerbejdżan)

Widzów: 51112