Kolejne luzowanie obostrzeń! Mniej restrykcyjne limity osób, otwarte dyskoteki i popcorn w kinach

Podziel się:

Od najbliższej niedzieli w kinach będzie można kupić i zjeść popcorn. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.

Rząd ogłasza kolejne luzowanie obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19. Polegają one przede wszystkim na złagodzeniu limitów osób na danych wydarzeniach oraz w danych miejscach. Na wakacje zostaną również otwarte dyskoteki.

Już od 13 czerwca w miejscach kulturowo-rozrywkowych – takich jak kina, czy miejsca koncertów – możliwa będzie sprzedaż i spożywanie artykułów spożywczych. Jednocześnie w świątyniach będzie mogła być zajęta połowa miejsc.

Natomiast większe zmiany czekają nas 26 czerwca. Przede wszystkim, zwiększy się ilość osób,, która będzie mogła znajdować się w danym miejscu. I tak 75% miejsc będzie mogło być zajętych w:

  • hotelach i innych miejscach noclegowych (nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci przed 12. urodzinami)
  • kinach i teatrach
  • Punktach gastronomicznych
  • świątyniach
  • wesołych miasteczkach

Na wydarzeniach sportowych zajętych będzie mogło być 50% miejsc, a w pojazdach komunikacji publicznej 100%.

Ponadto zwiększa się liczba osób w miejscach i na wydarzeniach, na których limit osób jest ustalany na podstawie powierzchni (n.p. w sklepach, na konferencjach i siłowniach). Od 26 czerwca na jedną osobę będzie musiało przypadać nie co najmniej 15, tylko co najmniej 10 metrów kwadratowych.

Co więcej, w ostatnią sobotę czerwca mogą zostać otwarte dyskoteki. Na nich jednak będzie mogło bawić się nie więcej niż 150 osób. Limit 150 osób również będzie obowiązywać na imprezach i spotkaniach oraz na zgromadzeniach publicznych.

Limity dotyczą wyłącznie osób niezaszczepionych. Osoby zaszczepione nie wliczają się do nich.

Obostrzenia mają obowiązywać do końca wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.