Eliminacje Ligi Mistrzów – Raków w 4. rundzie

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne, fot Pixabay.com/jarmoluk

Cypr, Limassol: Raków Częstochowa wygrał z cypryjskim Arisem Limassol 1:0 w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów w piłce nożnej mężczyzn. Ponieważ w pierwszym meczu pokonał cypryjski klub 2:1, awansuje do czwartej rundy. Zagra w niej z F.C. Kopenhagą.

Tydzień temu Raków pokonał u siebie Aris 2:1. Dzisiaj cypryjski zespół usilnie próbował odrobić stratę i przez pierwszą połowę dominował na boisku, stwarzając sobie kilka szans na zdobycie bramki. Jednak ostatecznie wszystkie strzały były niecelne lub obronione przez Vladana Kovačevicia.

Natomiast na początku drugiej połowy to częstochowski klub otworzył wynik spotkania – w 49. minucie Fran Tudor wykonał rzut wolny, a jego strzał posłał piłkę nad murem obrońców Arisu wprost do bramki rywali. W dalszej części spotkania obydwie drużyny prowadziły pressing na bramkę rywali, jednak ostatecznie gol F. Tudora okazał się jedynym w meczu.

Raków zagra w 4. kolejce eliminacji do L.M. z F.C. Kopenhagą. Duński klub zremisował ze Spartą Praga 3:3 (0:0 + 3:3), decydująca okazała się faza rzutów karnych. W niej kopenhańczycy wygrali 4:2. Pierwszy mecz odbędzie się 22.08 w Sosnowcu, rewanż 30.08 w Kopenhadze. Zwycięzca tego dwumeczu awansuje do L.M., przegrany zagra w Lidze Europy.

Natomiast Aris zagra o Ligę Europy ze Slovanem Bratysławą, który przegrał dwumecz z Maccabi Hajfą 2:5 (1:2 + 1:3).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.