Eliminacje mistrzostw świata 2022: przegrywamy z Anglią na Wembley

Piłkarska reprezentacja Polski pod wodzą Paulo Sousy przegrywa 2-1 na Wembley z Anglią w składzie zabrakło kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, oraz Mateusza Klicha pomimo obaw wystąpił  Grzegorz Krychowiak.

W trzecim meczu eliminacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze przegrywamy z Anglią 1-0  w dwóch wcześniejszych meczach  Biało-Czerwoni pokonali Andorę 3-0 , oraz zremisowali z Węgrami 3-3. Paulo Sousa miał szansę zostać pierwszym selekcjonerem kadry Polski który wygra na Wembley , dotychczas w historii pojednynków biało-czerwoni wygrali z Anglią tylko raz w 1973 roku w Chorzowie.

W kadrze Paulo Sousy zabrakło naszego kapitana Roberta Lewandowskiego który doznał kontuzji w meczu z Andorą, oraz Mateusza Klicha który uzyskał pozytywny test na koronawirusa.

Do przerwy biało-czerwoni przegrywali jedną bramką, po faulu Helika na Sterlingu rzut karny wykorzystany przez Harrego Kana dał prowadzenie drużynie gospodarzy. W drugiej odsłonie po błędzie defensywy Moder w 58 minucie doprowadza do remisu,i daje nadzieję na historyczne zwycięztwo na Wembley, niestety zwycięską bramkę dla podopiecznych Gareta Southgata w 85 mincie zdobył Harry Maguire.

Anglia-Polska 2-1   Kane 19′ (rzut karny),  Moder 58′ , Maguire 85′