KAS i Policja rozbiły grupę przestępczą obracającą fikcyjnymi fakturami

Podziel się:

fot.KAS 

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i policjanci z Wydziału dw.z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji wykryli przestępstwo skarbowe w branży budowlanej- poinformowała Justyna Pasieczyńka rezcznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Nielegalna działalność polegała na wykorzystywaniu faktur, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji.Ponad 30 mln zł mógł stracić Skarb Państwa w wyniku działalności fikcyjnych spółek.14 członków zorganizowanej grupy przestępczej zostało zatrzymanych.

KAS i Policja, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, zatrzymały 14 osób podejrzanych o  udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o zbrodnię podrobienia faktur VAT. Grupa przestępcza działała w latach 2010- 2017 na terenie Warszawy, Łodzi i Mińska Mazowieckiego.

Nielegalna działalność była oparta na wykorzystywaniu fikcyjnych faktur, wystawianych przez firmy z Mazowsza, na rzecz podmiotów zarządzanych m.in. przez zatrzymanych obcokrajowców. Nierzetelne faktury, nieodzwierciedlające rzeczywistych transakcji, wykazywane były w deklaracjach podatkowych, co prowadziło do zaniżania wartości należnego podatku i skutkowało nienależnymi zwrotami.

Wobec 13 podejrzanych zastosowano areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, a jedna zatrzymanych osób jest pod dozorem Policji. Wśród zatrzymanych są zarówno obywatele Polski i cudzoziemcy. Podejrzanym, którzy usłyszeli zarzut wystawiania pustych faktur VAT, grożą kary do 25 lat pozbawienia wolności.

(KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *