KAS i Policja rozbiły grupę przestępczą obracającą fikcyjnymi fakturami

Podziel się:

fot.KAS 

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i policjanci z Wydziału dw.z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji wykryli przestępstwo skarbowe w branży budowlanej- poinformowała Justyna Pasieczyńka rezcznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Nielegalna działalność polegała na wykorzystywaniu faktur, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji.Ponad 30 mln zł mógł stracić Skarb Państwa w wyniku działalności fikcyjnych spółek.14 członków zorganizowanej grupy przestępczej zostało zatrzymanych.

KAS i Policja, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, zatrzymały 14 osób podejrzanych o  udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o zbrodnię podrobienia faktur VAT. Grupa przestępcza działała w latach 2010- 2017 na terenie Warszawy, Łodzi i Mińska Mazowieckiego.

Nielegalna działalność była oparta na wykorzystywaniu fikcyjnych faktur, wystawianych przez firmy z Mazowsza, na rzecz podmiotów zarządzanych m.in. przez zatrzymanych obcokrajowców. Nierzetelne faktury, nieodzwierciedlające rzeczywistych transakcji, wykazywane były w deklaracjach podatkowych, co prowadziło do zaniżania wartości należnego podatku i skutkowało nienależnymi zwrotami.

Wobec 13 podejrzanych zastosowano areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, a jedna zatrzymanych osób jest pod dozorem Policji. Wśród zatrzymanych są zarówno obywatele Polski i cudzoziemcy. Podejrzanym, którzy usłyszeli zarzut wystawiania pustych faktur VAT, grożą kary do 25 lat pozbawienia wolności.

(KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.