„Puchar Solidarności” FC Bayern , Real Madryt , Inter Mediolan dla służby zdrowia

Podziel się:

fot.FC Bayern Monachium

FC Bayern Monachium będzie gospodarzem „European Solidarity Cup” wraz z Realem Madryt i Interem Mediolan w 2021 roku. Dzięki temu trzy kluby chcą okazać znak solidarności i wesprzeć infrastrukturę medyczną dochodami -poinformowano w komunikacie.

„Pandemia koronowa mocno uderzyła w Europę” – powiedział  Karl-Heinz Rummenigge, przezes FC Bayern. „Mamy bardzo dobre relacje z wieloma klubami poprzez wiele meczów Ligi Mistrzów i zaprzyjaźniliśmy się z niektórymi z nich. Pomimo wszystkich cierpień i problemów w Niemczech możemy mieć szczęście, że nasz system opieki zdrowotnej jest odporny na ten kryzys. Widzieliśmy jednak również okropne zdjęcia z Włoch i Hiszpanii, oba kraje były jednymi z najsilniejszych krajów dotkniętych koronawirusem w Europie. My, Niemcy, mamy bardzo szczególne stosunki z obydwoma krajami, a Włochy i Hiszpania należą do naszych preferowanych miejsc wakacyjnych. ” 

Mecze w Monachium, Mediolanie i Madrycie

Z powodu solidarności z Włochami i Hiszpanią oraz aby podkreślić znaczenie spójności w Europie, FC Bayern zgodził się ze swoimi przyjaciółmi z Interu Mediolan i Realu Madryt na „Europejski Puchar Solidarności – Piłka nożna dla Bohaterów”. W zależności od kalendarza gry, a także od tego, kiedy można ponownie zagrać w piłkę nożną dla widzów, trzy drużyny będą konkurować ze sobą w trybie grupowym w 2021 roku i każda z nich będzie miała mecz w Madrycie (Real – Inter), Mediolanie (Inter – FC Bayern) i Monachium (FC Bayern) – Real)- dodano w komuniakcie klubu.

Prezydent Bawarii Markus Söder będzie patronem gry między Bayernem a Realem Madryt na Allianz Arena. 

Wpływy na infrastrukturę medyczną

„W tym czasie siostry, pielęgniarki i lekarze robią wybitne rzeczy dla społeczeństwa” – mówi Karl-Heinz Rummenigge. „Chcemy to wziąć pod uwagę, dlatego nazywa się to„ piłka nożna dla bohaterów ”. FC Bayern zaprosi 5000 pielęgniarek, pielęgniarzy i lekarzy do Allianz Arena na mecz przeciwko Realowi Madryt. Bayern oraz , trzy kluby, chcą pokazać swoim bohaterom  uznanie, szacunek i podziękowania. ” 

Wpływy netto ze wszystkich trzech gier zostaną przekazane na infrastrukturę medyczną we Włoszech i Hiszpanii. FC Bayern postrzega swój wkład jako symboliczne poparcie dla zjednoczonej Europy, w której każdy ponosi odpowiedzialność za drugą – podkreślono w komunikacie.

(fc bm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.