Słynny pomnik Chrystusa w Rio de Janeiro w maseczce. Kampania przeciwko COVID-19

Podziel się:

fot.pras(screen)

Maska ochronna założona na jeden z najsłynniejszych pomników na świecie jest częścią kampanii mającej na celu zachęcenie ludzi do noszenia masek jako środka prewencyjnego, zmniejszającego ryzyko zakażenia nowym koronawirusem.

Maseczka ochronna noszona przez wielu ludzi na ulicach Brazylii i świata zakryła dziś także nos i usta najsłynniejszego symbolu Brazylii: pomnika Chrystusa Odkupiciela. Jest to część inicjatywy Todos pela Saúde (Wszyscy dla zdrowia) podjętej w porozumieniu ze specjalistami w zakresie zdrowia, której celem jest walka z nowym koronawirusem i jego skutkami w społeczeństwie brazylijskim. Akcja podkreśla istotę ochrony wszystkich, gdy decydujemy się wychodzić z domu i uwydatnia przekaz #MaskSaves. Założenie maseczki odbyło się w godz. 19-22 w sobotę (2 maja).

„Pomnik Zbawiciela po raz kolejny ukazuje się nam jako najważniejszy symbol formowania w świadomości zbiorowej idei zachowania życia” – powiedział ojciec Omar, rektor Sanktuarium Chrystusa Odkupiciela.

Noszenie maseczek ochronnych jest jednym z głównych zaleceń władz w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa. Zalecenie to jest zgodne z aktualnymi badaniami, które dowodzą, że wirus ma dużą zdolność przenoszenia się z osób, które nie wykazują objawów choroby, dlatego wskazano, że ważne jest noszenie ich również przez osoby, które nie mają gorączki, kaszlu, bólu głowy czy gardła. Inicjatywa jest więc ważnym krokiem na drodze ograniczenia poziomu rozprzestrzeniania się wirusa w kontaktach społecznych.

Todos pela Saúde (Wszyscy dla zdrowia) 

Kampania mająca na celu zachęcenie do korzystania z maseczek ochronnych jest częścią inicjatywy Todos pela Saúde, stworzonej z myślą o walce z nowym koronawirusem i jego skutkami w społeczeństwie brazylijskim. Inicjatywa składa się z czterech osi: informacji, ochrony, opieki i wznowienia działalności i obejmuje działania od wytycznych i wzmocnienia istniejących inicjatyw do zakupu sprzętu medycznego, szkolenia medyków oraz zakupu i dystrybucji nakładów.

Itaú, największy bank Ameryki Łacińskiej przeznaczył 200 milionów dolarów amerykańskich na utworzenie i działalność Todos pela Saúde. Środkami zarządza grupa specjalistów kierowanych przez doktora Paulo Chapchap, lekarza w klinice chirurgii Uniwersytetu w Sao Paulo i dyrektora generalnego Szpitala Sírio Libanes, jednego z największych szpitali w Brazylii. Zespół określa akcje, które mają być finansowane, więc decyzje strategiczne są podejmowane z uwzględnieniem technicznych i naukowych aspektów działania.

PR Newswire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.