MR. przygotowuje wytyczne dot. eventów, ślubów i parków rozrywki. 4. etap odmrażania polskiej gospodarki co wiadomo?

Podziel się:

fot.Pixabay 

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z branżami przygotowuje wytyczne dot. eventów, ślubów i parków rozrywki, w 4. etapie odmrażania polskiej gospodarki. Rozmowy są prowadzone  z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia – informuje resort rozwoju.

Jak przekazano w komunikacie MR przygotowuje się do 4. etapu odmrażania kolejnych sektorów polskiej gospodarki, który planowany jest na początek czerwca.

Po ubiegłotygodniowym uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, przygotowujemy się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów – podkreśla wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk.

Eventy, śłuby, parki rozrywki decyzja już w czerwcu?

Resort rozwoju informuje że już od kilkunastu tygodni Ministerstwo Rozwoju, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami branż i ekspertami, sukcesywnie przygotowuje wytyczne dla w sumie ok. 40 branż, których funkcjonowanie zamrożono w związku z pandemią koronawirusa.

Wytyczne określają, w jaki sposób będzie można bezpiecznie świadczyć te usługi oraz z nich korzystać już w czasie tzw. nowej normalności dodano w komunikacie. Do tej pory – w nowym rygorze sanitarnym – swoją działalność wznowiły już: od 4 maja: biblioteki, galerie i centra handlowe, branża hotelarska, usługi fizjoterapeutyczne,od 18 maja: salony fryzjerskie i kosmetyczne, usługi gastronomiczne.

(MR)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *