Ostatni sprawdzian przed EURO 2020. Remisujemy z Islandią

Reprezentacja Polski w ostatnim towarzyskim meczu przed EURO 2020  zremisowała z Islandią 2-2. Mistrzostwa Europy w Rosji rozpoczną się już 11 czerwca.

Mecz z Islandią był ostatnim sprawdzianem dla rezprezentacji Polski przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. W wyjściowym składzie Paulo Sousy od pierwszych minut mogliśmy oglądać Roberta Lewandowskiego. Zabrakło m.in Arkadiusza Milika który zmaga się z kontuzją i nie wystąpi  w EURO 2020.

Pierwzsy gol  dla rywali padł w 24 minucie po zamieszaniu w polu karnym Gudmudsson pokonuje Wojciecha Szczęsnego, ale potrzebny był VAR- arbiter uznaje jednak gola. Na odpowiedź Biało- Czerwonych czekaliśmy do 34 minuty kiedy to Piotr Zielinski po dograniu Puchacza trafia do bramki z kilku metrów i pierwsza połowa kończy się wynikiem 1-1.

Początek drugiej połowy zaskoczył naszą reprezentację  w 47 minucie po dośrodkowaniu piłka minęła Grzegorza Krychowiaka i Birkir  Bjarnason uderzeniem w światło bramki daje prowadzenie Islandii. Remis dla Biało-Czerwonych w 88 minucie uratował rezerwowy Karol Świderski.

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz na Euro 2020 zagra 14 czerwca ze Słowacją- poczatek spotkania o g.18.00

Polska -Islandia 2-2 (1-1)  24′  Gudmundsson 34′ Zieliński  47′ Bjarnason 88′ Świderski