EURO 2022 kobiet. Zwycięstwo Angielek po dogrywce

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne, fot. unsplash.com/@baraida

Anglia, Brighton & Hove: Reprezentacja Anglii pokonała Hiszpanię 2:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet. Mimo dominacji i prowadzeniu Hiszpanek, Angielkom udało się doprowadzić do remisu, a następnie, po dogrywce, wygrać spotkanie.

Choć Angielki na turnieju grają u siebie, to ciężko powiedzieć, aby mocno dominowały na boisku. Zarówno one, jak i Hiszpanki, w pierwszej połowie meczu przeprowadziły kilka akcji na bramkę przeciwniczek. W 37. minucie, po wrzutce z rzutu wolnego, Ellen White zdobyła bramkę, jednak nie została ona uznana – Rachel Daly, która przyjęła wrzutkę i podała piłkę czołowej zawodniczce „Lwic”, była na spalonym.

Na ważne bramki trzeba było czekać do 2. połowy. W 54. minucie Esther González, po otrzymaniu piłki, skierowała ją do siatki. Ani Mary Earps, ani znajdująca się za nią Millie Bright nie zdołały jej zatrzymać, i „Czerwona” objęła prowadzenie. W 65. minucie Iberyjki dwukrotnie były blisko zwiększenia przewagi, jednak tym razem obrona Brytyjek nie zawiodła. W dalszej części gry to reprezentacja Hiszpanii nadal dominowała.

Konieczna była dogrywka

Jednak w 84. minucie Falmer Stadium eksplodował z radości – po zagraniu głową Alessi Russo, Ella Toone doskoczyła do lecącej piłki i strzałem z woleja posłała ją do bramki. Choć sztab trenerski oraz rezerwowe zawodniczki Hiszpanii protestowały, dopatrując się nieprzepisowego zagrania jednej z Angielek, Stéphanie Frappart kazała rozpocząć grę od środka. Francuzka nawet pokazała żółtą kartkę jednej z rezerwowych, Misie Rodríguez, która zbyt ostro protestowała.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i konieczna była dogrywka. W 96. minucie Georgia Stanwey w środkowej części boiska otrzymała piłkę, przedryblowała z nią w stronę hiszpańskiej bramki i jeszcze przez polem karnym oddała strzał, który dał Angielkom prowadzenie. Gospodyniom turnieju udało się utrzymać wynik.

26 lipca w Sheffield „Lwice” spotkają się ze zwyciężczyniami meczu Szwecja-Belgia. Spotkanie, które wyłoni rywalki Anglii, odbędzie się 22 lipca w Leigh.

Anglia 1:1 Hiszpania (do przerwy 0:0)
po dogrywce 2:1 (do przerwy 2:1)

Bramki:

0:1 – Esther González, 54 minuta

1:1 – Ella Toone, 84. minuta

2:1 – Georgia Stanwey, 96. minuta

Anglia: 1 Mary Earps – 2 Lucy Bronze, 3 Rachel Daly (od 82. minuty 5 Alex Greenwood), 6 Millie Bright, 8 Leah Williamson – 4 Keira Walsh (od 117. minuty Jill Scott), 10 Georgia Stanway – 7 Bethany Mead (od 58. minuty 18 Chloe Kelly), 9 Ellen White (od 58. minuty 23 Alessia Russo), 11 Lauren Hemp (od 117. minuty Nikita Parris), 14 Fran Kirby (od 64. minuty 20 Ella Toone)

Hiszpania: 13 Sandra Paños – 2 Ona Batlle, 4 Irene Paredes, 16 Mapi León, 19 Olga Carmona – 6 Aitana Bonmatí, 12 Patri Guijarro, 18 Teresa Abelleira (od 70. minuty 3 Laia Aleixandri) – 8 Mariona Caldentey (od 100. minuty 14 Amaiur Sarriegi), 9 Esther González (od 77. minuty 21 Sheila García), 11 Marta Cardona (w 2. połowie 10 Athenea del Castillo)

Skład sędziowski: główna: Stéphanie Frappart, liniowe: Elodie Coppola i Manuela Nicolosi (wszystkie trzy z Francji), techniczna: Lina Lehtovaara (Finlandia), główny V.A.R.: Pol van Boekel, asystent V.A.R.: Dennis Higler (obydwaj z Niderlandów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.