Koncert Ahoj Mazury! Największe gwiazdy estrady i sceny szantowej w Giżycku

Podziel się:

fot.mat.pras Polsat

Ahoj Mazury! Takiego koncertu szantowego jeszcze nie było!  Największe gwiazdy estrady i sceny szantowej prosto z Giżycka.W piątek, 29 lipca o godzinie 20:00 Telewizja Polsat zaprasza na wyjątkowe widowisko Ahoj Mazury.

Scena zbudowana na plaży w Giżycku zamieni się w keję, do której przybiją goście specjalni na zaproszenie prowadzących koncert – Pauliny Sykut Jeżyny i bosmana Krzysztofa Skiby. Wystąpią m.in. Artur Andrus, Big Cyc, Dawid Kwiatkowski, Antek Smykiewicz, Sound’n’Grace i Mirosław Kalisiewicz.

Widzowie, zgromadzeni na plaży oraz w żaglówkach na jeziorze, usłyszą tradycyjne szanty w wykonaniu przedstawicieli czołówki polskiej sceny szantowej: Banana Boat, Mechanicy Szanty, Cztery Refy, Ryczące dwudziestki, Lunaria i Roman Tkaczyk. Żeglarski klimat pomogą zbudować artyści znani z innych gatunków muzycznych. Zespół Komodo przygotuje z Sabiną Jeszką oryginalną wersję piosenki „Drunken Sailor”, a BEMY zaskoczy aranżacją utworu „Przez Twe Oczy Zielone”.
                                                                                                           
O taneczną atmosferę widowiska zadba grupa Next Tomasza Barańskiego.

Podczas koncertu zostaną wręczone dwie nagrody: Debiut Ahoj Mazury 2022 i Nagroda Specjalna Ahoj Mazury 2022, za kultywowanie tradycji i promowanie muzyki szantowej.

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.