Eurowizja 2022. Ukraiński Kalush Orcherstra wygrywa konkurs !

Podziel się:

fot.EBU / CORINNE CUMMING

66.Konkurs Piosenki Eurowizji który odbył się w Turynie za nami. Zwycięzcą tegorocznej edycji została Ukraina kóra zgromadziła łącznie  631 punktów, sobotnie zwycięstwo jest trzecim w historii dla Ukrainy. Krstian Ochman który rezprezentował Polskę zajął 12 miejsce gromadząc 151 punktów.

W finale największego telewizyjnego konkursu muzycznego na świecie, który Rai zorganizował w sobotę w Turynie, rywalizowało 25 krajów.25 finalistów wystąpiło w PalaOlimpico w Turynie przed blisko 7000 widzów.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Eurowizji została Ukraina.która od poczatku imprezy typowana była na faworyta. Zwycięska piosenka ,,Stefania,, w wykonaniu Kalush Orchesrea , napisana i skomponowana przez Ivana Klymenko, Oleha Psiuka, Ihora Didenchuka, Tymofija Muzychuka i Vitalija Duzhyka, zdobyła łącznie 631 punktów,

Na drugim miejscu uplasowała się Wielka Brytania utwór „Space Man”, w wykonaniu Sama Rydera,zdobył  466 punktów. Chanel, która reprezentowała Hiszpanię, wspięła się na trzecie miejsce piosenką „Slomo”zyskując 459 punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.