Soft Cell premierowo z nowym singlem „*HAPPINESS NOT INCLUDED”

Podziel się:

fot.mat.pras 

Z ponad 25 milionami sprzedanych płyt, sześcioma singlami w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii i nagrodą BRIT Award – Soft Cell są jednym z najbardziej wizjonerskich zespołów w brytyjskiej muzyce.

Wywarli ogromny wpływ na kulturę muzyczną, ustanawiając standard synth-popowego brzmienia dla Erasure i Pet Shop Boys, inspirując scenę industrialną, zanim eksplodowała w latach 90., będąc samplowanymi w przeboju Rihanny „SOS” i kładąc podwaliny pod obecną scenę alt-popu aż do Years & Years.

Teraz Soft Cell – czyli legendarny frontman Marc Almond i producent/multiinstrumentalista Dave Ball – powrócą z piątym studyjnym albumem „*Happiness Not Included”, który ukaże się wiosną 2022 roku dzięki nowej umowie z BMG. To ich pierwszy nowy album od czasu, gdy wydali „Cruelty Without Beauty” w 2002 roku. Zbliżamy się do premiery albumu, a zespół dzieli się nowym singlem już dziś.
– Na tym albumie chciałem spojrzeć na nas jako na społeczeństwo: jesteśmy w miejscu, w którym zdecydowaliśmy się postawić zysk ponad ludźmi, pieniądze ponad moralnością i przyzwoitością, jedzenie ponad prawami zwierząt, fanatyzm ponad uczciwością i własne trywialne wygody ponad agonie innych. Ale na albumie jest też przekonanie, że istnieje  pewna ratunek, jakaś utopia, jeśli tylko zerwiemy te warstwy i zrozumiemy, co naprawdę ma znaczenie. – mówi Marc Almond

„Nagrany zdalnie podczas światowej pandemii. Historie science fiction na miarę XXI wieku”. – Dave Ball

 Krótko mówiąc: to niezwykłe, że Soft Cell ma na karku cztery dekady intensywnej kariery i brzmi tak samo trafnie, i współcześnie niż kiedykolwiek wcześniej. Najwyraźniej przygody Almonda i Balla, zarówno razem, jak i osobno, tylko ich wzmocniły.

Duet po raz pierwszy zyskał rozgłos, gdy ich wersja „Tainted Love” podbiła listy przebojów na całym świecie, w tym dwutygodniową passę na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii i pierwszą dziesiątkę w Stanach. Niesamowity sukces, dzięki któremu ich dwa pierwsze albumy, „Non-Stop Erotic Cabaret” i „The Art of Falling Apart”, a także minialbum „Non-Stop Ecstatic Dancing” znalazły się w pierwszej dziesiątce list przebojów.

Impuls do stworzenia nowego albumu rozpoczął się fenomenalnym „finałowym” koncercie pożegnalnym w The O2 w Londynie w 2018 roku. Po entuzjastycznym przyjęciu i sprzedanych 20 000 miejsc, obszerny repertuar Soft Cell obejmował wszystkie hity i ulubione przez fanów: „Tainted Love”, „Say Hello, Wave Goodbye”, „Torch“, „Memorabilia” i wiele innych. To, co zaplanowali jako koniec, stało się zupełnie nowym początkiem…

Gdy duet zaczął pracować nad nowym materiałem, zatrudnili nagrodzonego Grammy Phillipa Larsena jako współproducenta. Teraz, w odwróceniu wszystkich oczekiwanych planów, Soft Cell „machnął na pożegnanie” tylko po to, by jeszcze raz się przywitać…

SOFT CELL Z KOLEJNYM, TYTUŁOWYM SINGLEM „*HAPPINESS NOT INCLUDED” – DOSTĘPNY TUTAJ

UTWÓR ZAPOWIADA PIERWSZY OD PONAD 20 LAT NOWY ALBUM SOFT CELL! PRE-ORDER TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.