Baraże MŚ 2022. Polska nie zagra z Rosją jest stanowisko PZPN

Podziel się:

fot,Mateusz Włodarczyk/PGE Narodowy

Rezprezentacja Polski nie zagra z Rosją  w barażowym meczu  awans do mistrzostw świata 2022 poinformował  Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. To wspólna decyzja federacji, a także piłkarzy reprezentacji Polski.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej PZPN podjął przełomową decyję dotycząca barażowego meczu z Rosją w meczu barażowym MŚ 2022. Reakcja Prezesa PZPN  ma związek z reakcją która ma miejsce na Ukrainie,od czwartku Federacja Rosyjska przeprowadza coraz brytalniejszą wojnę.

„Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z reprezentacją Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko” – napisał prezes PZPN na Twitterze.

„Słuszna decyzja! Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji, gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje” – dodał na Twitterze kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

(iln24/pzpn)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.