CLEO premierowo z letnim singlem “Na fali”

Podziel się:

Cleo fot.Łukasz Nowak/iln24.pl

Zaczęło się niepozornie. Szczecińscy artyści Sylwester Ostrowski i Szymon Orłowski przygotowali muzykę, która szybko przerodziła się w bardzo konkretny pomysł na letni przebój. Wystarczyła jedna wiadomość do Cleo, by kilka tygodni później prace nad utworem ruszyły na dobre. – Utwór nosi tytuł “Na fali” – zdradza Sylwester Ostrowski, jazzman i producent muzyczny. 

Cleo podeszła do naszego pomysłu z dużym entuzjazmem i pełnym profesjonalizmem. To ona jest autorką tekstu, który wkrótce wybrzmi (mam nadzieję) we wszystkich stacjach radiowych (uśmiech). Piosenka jest inspirowana wakacjami, dobrą zabawą nad wodą, żaglami, ale i samym Szczecinem, z którego Cleo również pochodzi.

Cleo nowy singiel “Na fali” 

Nie bez powodu Cleo promienieje na scenie, za każdym razem gdy dowiaduje się, że wśród publiczności są fani ze Szczecina. Bo choć ma słowiańską urodę, głos jak amerykańska diva i mieszka w Warszawie to urodziła się w szpitalu wojskowym w Szczecinie i wciąż ma ogromny sentyment do tego miasta. Szczególnie do Pomorzan, gdzie spędziła wiele niezapomnianych dni u babci, która mieszkała właśnie w tej dzielnicy (Pomorzany – dzielnica Szczecina – przyp. aut). Artystka zawsze lubi powtarzać anegdotę o tym, że najpiękniejsze kobiety w kraju pochodzą właśnie ze Szczecina, dlatego jej tata ukradł mamę do stolicy. Na szczęście ta “kradzież” nie zerwała więzi rodziny Joanny z Pomorzem Zachodnim. Cleo często przyjeżdżała do Szczecina jako dziecko. Jak zapewnia – wciąż pamięta zapachy szczecińskich łąk, na których się bawiła, stare drewniane tramwaje, w których udawała motorniczego i oczywiście poranne śniadania przygotowywane przez babcię. Zresztą… nadal lubi tu wracać.

Zauważył to każdy, kto miał okazję spotkać się z piosenkarką w połowie czerwca na Łasztowni (wyspa rzeczna w Szczecinie – przyp aut.). To właśnie tam odbyły się nagrania teledysku do letniego singla “Na fali”. – W klipie zobaczymy słoneczną plażę miejską na Wyspie Grodzkiej, bulwary, Łasztownię i Wały Chrobrego – wymienia Sylwester Ostrowski. – Pojawią się też charakterystyczne punkty jak napis Szczecin, diabelski młyn czy jacht z pięknie rozstawionymi żaglami. Jednak najważniejszy jest zespół, który będzie można zobaczyć w teledysku. W nagraniach piosenki udział wzięli Baltic Neopolis OrchestraKasia Buja i Konrad Słoka.

Artystka od zawsze jest otwarta na różne kolaboracje i artystyczne współprace. Sześć lat śpiewała w chórze gospel, w którym kształciła swój wokal. Stawiając pierwsze muzyczne kroki na rynku działała z m.in. z Pihem i Onarem, a w 2011 roku wystąpiła w pierwszej edycji programu „X-Factor”. Mało kto pamięta, że jurorzy jednogłośnie odrzucili jej kandydaturę z programu. Jednak po latach Cleo może stwierdzić, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki temu, że nie dostała się do programu, miała okazję rozpocząć współpracę z Donatanem i rozwinąć się muzycznie. Kto wie jak jej kariera potoczyłaby się gdyby stało się inaczej?

– Praca z Cleo była dla nas ogromną przyjemnością – podkreśla Sylwester Ostrowski. – To wspaniała artystka, bardzo utalentowana, a przy tym niesamowicie skromna i pracowita. Od wydania swojego pierwszego wielkiego hitu, Cleo nie znika z list przebojów. Uwielbiają ją dzieci, dzięki występom w programie „The Voice of Kids”, ale też nastolatkowie, dla których jest wzorem i inspiracją, i w końcu sami rodzice. To niesamowite jak swoim wokalem dociera do tych wszystkich grup. – dodaje.

Singel dostępny TUTAJ

Producentem najnowszego singla „Na Fali” jest Szczecińska Agencja Artystyczna.

Na żywo piosenkę po raz pierwszy usłyszymy podczas koncertu Cleo 31 lipca o godz. 18 w „Netto Arenie” w ramach wydarzenia „Żagle 2021. Żeglarski Szczecin”.

(dreammusic)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.