Eurowizja 2022. Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę

Podziel się:

fot.AKPA

Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022. Polak z utworem „River” powalczy o zwycięztwo w  Turynie na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji – Turyn 2022.

Finałowa dziesiątka polskich wykonawców walczyła o bilet do Turynu w sobotę, 19 lutego podczas wielkiego koncertu zamykającego krajowe eliminacje. Do ścisłego finału weszli: Daria, Zespół „Unmute” i Krystian Ochman. O wygranej zdecydowały zsumowane głosy telewidzów i jurorów.

Podczas koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” na scenie wystąpiły  też gwiazdy światowego formatu – duet  Ell &Nikki z przebojem „Running Scared”, który przyniósł Azerbejdżanowi zwycięstwo w konkursie Eurowizji 2011. Największe eurowizyjne hity  wykonali także znakomici polscy artyści: Justyna Steczkowska, Viki Gabor, Kasia Moś, Sara James, Rafał Brzozowski i Blue Café.

Krystian Ochman jedzie na Eorowizję 2022

Krystian Ochman to zwycięzca 11. edycji „The Voice of Poland” i wnuk słynnego polskiego tenora, Wiesława Ochmana. To także wokalista i instrumentalista, grający na fortepianie i trąbce. Jak mówi, gdyby nie muzyczne pasje, rozważałby karierę piłkarza lub astronoma. Stało się jednak inaczej. Udział Krystiana Ochmana w „The Voice of Poland” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Ochman okrzyknięty został objawieniem i fenomenem muzycznym, a jego pierwszy autorski utwór „Światłocienie” typowany był na jeden z najlepszych singli autorstwa laureatów „The Voice of Poland”. Piosenka zanotowała aż 300 tys. streamów w tydzień i zadebiutowała na Spotify Top 200. Wkrótce singiel uzyskał też status złotej płyty. Kolejnym utworem – zatytułowanym „Prometeusz” – Krystian Ochman wygrał konkurs „Premier” na 58. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jako pierwszy polski wokalista wziął też udział w The Circle Sessions. Debiutancki album Krystiana ukazał się w listopadzie 2021 roku. Konkurs Eurowizji to dla niego przede wszystkim ważne doświadczenie muzyczne i sceniczne.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 r. w Turynie w hali Palasport Olimpico (Pala Alpitour).

(tvp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.