Eurowizja Junior 2020 po raz drugi w Polsce!

Podziel się:

Eurowizja Junior Gliwice 2019 fot.Łukasz Nowak iln24.pl

Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców mają zaszczyt ogłosić, że 18. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w 2020 roku odbędzie się w Polsce. Tym samym, TVP przejdzie do historii jako pierwszy nadawca, który nie tylko wygrał, ale i zorganizował dwa konkursy Eurowizji Junior.

Po zwycięstwie reprezentantki Polski, Viki Gabor w 17. Konkursie Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach na Śląsku, Europejska Unia Nadawców (EBU) ponownie powierzyła organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior Telewizji Polskiej.

Eurowizja Junior 2019 oficjalnie w Polsce !

– Telewizję Polską spotkał ponowny zaszczyt uczestniczenia we wspaniałej przygodzie, jakim jest organizacja widowiska na skalę światową – powiedział Prezes TVP Jacek Kurski. – Eurowizja Junior to przedsięwzięcie ważne także dlatego, że pozwala zaistnieć młodym wykonawcom i pokazać ich wielki talent wielomilionowej publiczności. Jestem dumny, że TVP może się do ich sukcesu przyczynić –podkreślił Jacek Kurski.

– Jesteśmy szczęśliwi, że to właśnie Telewizja Polska zorganizuje Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020 – zaznaczył Executive Supervisor ds. Konkursu Eurowizji w EBU Jon Ola Sand – Oszałamiająca jakość ubiegłorocznego widowiska w Gliwicach wyniosła konkurs na nowy poziom. Cieszymy się, że w tym roku ponownie będziemy współpracować z utalentowanym zespołem TVP – powiedział Jon Ola Sand.

W 18. edycji konkursu dla młodych talentów w wieku 9-14 lat wezmą udział młodzi wykonawcy z państw członkowskich Europejskiej Unii Nadawców.

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w I edycji Eurowizji Junior w 2003 roku. W 2016 roku Polska powróciła do Konkursu po 11-letniej przerwie. W 2019 roku w Gliwicach, podczas wspaniałego widowiska reprezentantka Polski 12-letnia Viki Gabor zdobyła 278 punktów i wywalczyła dla Polski kolejne zwycięstwo w Eurowizji Junior. Polska zwyciężyła w Konkursie dwukrotnie, w 2018 (konkurs wygrała wówczas Roksana Węgiel) i 2019 roku (był to triumf Viki Gabor)

Nie barkuje spekulacji że tegoroczny konkurs miałby się odbyć w Krakowie. Ostateczną decyzję poznamy w najbliższych dniach.
(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.