Kraków. Handel ,,podróbkami,, kwitnie. Policja zatrzymała handlarzy podrobionymi towarami

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak iln24.pl

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch męzczyzn handlującymi  tzw. ,,podróbkami,, Handlarze sprzedawali podrobiony towar  na jednym  z krakowskich targowisk, poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej Policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Policjanci udali się w rejon jednego z placów handlowych na krakowskim Podgórzu,  gdzie jak ustalili, do obrotu trafiały ubrania oraz obuwie z podrobionymi znakami towarowymi.Na stanowisku należącym do 52-latka oraz w jego samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli 355 sztuk skarpet, czapek oraz bieliznę z podrobionymi znakami towarowymi. Straty producenta zostały oszacowane na kwotę nie mniejszą niż 32 tys. złotych.

Tegom samego dnia policjantów przykuło jeszcze jedno stoisko, na którym sprzedawano odzież, co do legalności której funkcjonariusze mieli poważne wątpliwości. Śledczy sprawdzili dane 37-letniego sprzedawcy, Po przeszukniu stoiska oraz samochodu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 400 sztuk odzieży i akcesoriów oraz ponad 70 par obuwia, które miały naniesione podrobione znaki towarowe.

Łącznie zabezbieczono ponad 755 sztuk odzieży i akcesoriów oraz 70 par obuwia. Straty dla producentów wstępnie wyceniono na ponad 132 tys. złotych.

Obaj mężczyźni dpowiedzą za to, że z handlu rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi uczynili stałe źródło dochodu, za co grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(kwpk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *