Fernando Santos zwolniony z reprezentacji Polski !

Podziel się:

fot.Jacek Szydłowski/PGE Narodowy

Fernando Santos został odwołany z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn. Umowa byłego selekcjonera została rozwiązana za porozumieniem stron w środę podczas spotkania z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą.

W siedzibie PZPN odbyło się już kolejne spotkanie prezesa Cezarego Kuleszy z Fernando Santosem. Tym razem zapadła decyzja o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron z portugalskim selekcjonerem oraz jego sztabem – poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Nazwisko nowego selekcjonera możemy poznać już 20 września podczas posiedzenia związku.

Cele, które miał realizować były już selekcjoner reprezentacji Polski, zaczęły się oddalać – dodał podczas spotkania z dziennikarzami rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Fernando Santos zwolniony z reprezentacji Polski

68-letni Fernando Santos został selekcjonerem reprezentacji Polski niespełna dziewięć miesięcy temu. Poprowadził Biało-Czerwonych w sześciu spotkaniach. Trzy z nich zakończyły się wygraną. Dwa z nich w ramach eliminacji Euro 2024: 1-0 z Albanią i 2-0 z Wyspami Owczymi. Natomiast w meczu sparingowym pokonaliśmy Niemcy 1-0. Trzy mecze zakończyły się dla selekcjonera porażką. Były to mecze z Czechami (1-3), Mołdawią (3-2) oraz ostatni mecz w Tiranie, gdzie Polska uległa Albanii 2-0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.