Ferrari i klienci przekazali milion euro na walkę z pandemią Covid-19

Podziel się:

fot.Pixabay 

Kontynuacja wysiłków Ferrari na rzecz walki z pandemią koronawirusa: Firma uruchomiła zbiórkę pieniędzy na wsparcie systemu opieki zdrowotnej w prowincji Modena i będzie pasować do wszystkich darowizn przekazanych przez klientów.

Inicjatywa jest wynikiem wspólnych wysiłków firmy i jej wielu międzynarodowych klientów, którzy w ostatnich latach brali udział za kierownicą swoich samochodów Ferrari w Cavalcade, podczas podróży organizowanych przez Prancing Horse. Ferrari powiela każdą kwotę przekazaną przez swoich klientów.

W ciągu kilku dni zbiórka funduszy osiągnęła już milion euro i będzie kontynuowana w nadchodzących tygodniach informuje w swoim komunikacie Ferrari.

Pierwsze fundusze zostały natychmiast udostępnione Modenie, miejscu narodzin samego Enzo Ferrari. Azienda Unità Sanitaria Locale (AUSL), lokalny oddział opieki zdrowotnej Włoskiej Narodowej Służby Zdrowia, wykorzysta je do leczenia pacjentów dotkniętych Covid-19 oraz do zakupu pomocy medycznych i sprzętu do przeciwdziałania infekcji.

Część środków zostanie wykorzystana na rozwój Telemedycyny, która umożliwia zdalne monitorowanie obywateli z potencjalnymi objawami Covid-19 za pośrednictwem urządzeń podłączonych do smartfonów lub tabletów za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki darowiznom Ferrari AUSL Modena korzysta już z tej technologii u pacjentów przebywających w domach opieki prowincji, którzy już cierpią na zaburzenia neurologiczne i otrzymali pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Ferrari niedawno przekazało również karetkę pogotowia dla AUSL Modena, która jest w pełni aktywna i jest codziennie używana przez oddział ratunkowy dla wszystkich pacjentów związanych z Covid.

Firma nadal rozważa podjęcie dalszych działań w celu zapewnienia natychmiastowej namacalnej pomocy społeczności podczas obecnej sytuacji kryzysowej, a w szczególności dzięki hojności wielu klientów z całego świata.

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *