MON: ruszają szkolenia rezerwy, po odbyciu szkolenia resort zaprasza do służby

Podziel się:

fot.Pixabay

Wojsko Polskie od 15 czerwca  wznawia szkolenia dla rezerwistów, którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności, jak i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi.Po odbyciu szkolenia będzie możliwość zatrudnienia w armii – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Jak informuje MON  ochotnicy, którzy w ostatnim czasie ze względu na epidemię koronawirusa utraciły pracę, będą traktowani priorytetowo.

Ćwiczenia rezerwy szansą na pracę w wojsku

Resort poinformował również że trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenach jednostek. Rezerwiści, czyli osoby, które odbyły zasadniczą służbę wojskową lub mają już przyznany stopień wojskowy mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych.

Dla osób których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem, będzie możliwość odbywać swoje ćwiczenie w ramach tak zwanej służby przygotowawczej. Miesięczne wynagrodzenie wynosi w takim przypadku 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń-dodaje resort.

Osoby te dodatkowo uzyskają one status żołnierza rezerwy i będą mogli starać się o zatrudnienie w Wojsku Polskim. Jest to realne rozwiązanie  wsparcie dla osób, których domowe budżety ucierpiały w wyniku epidemii oraz realne wzmocnienie dla Sił Zbrojnych RP.

Obecnie w Wojsku Polskim służy 108 tys. żołnierzy zawodowych. Priorytetem ministra Mariusza Błaszczaka jest modernizacja Wojska Polskiego oraz zwiększenie liczebności. Stąd m. in. zainaugurowana w 2018 roku kampania Zostań Żołnierzem i powołanie Biura ds. Programu Zostań Żołnierzem.

(mon)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.