Finał Ligi Europy. Gdańsk gotowy na kibiców

Podziel się:

fot. G. Mehring 

Finał Ligi Europy już w środę, 26 maja o godz. 21.00 na Polsat Plus Arena w Gdańsku spotkają się dwie utytułowane drużyny Manchester Utd. i  Villarreal.

Miasto żyje zbliżającym się meczem finałowym Ligi Europy. O święcie piłki przypominają flagi, chorągiewki na pojazdach komunikacji miejskiej i replika pucharu na Zielonym Moście. Zgodnie z wytycznymi, ogłoszonymi przez rząd, na trybunach stadionu zajętych zostanie 25 procent miejsc. Oznacza to, że na żywo, mecz będzie mogło oglądać 9,5 tysięcy kibiców – w tym po 2000 z obu klubów.

Gdańsk wita kibiców

Większość kibiców, zarówno Manchester Utd. jak i  Villarreal przyleci do Gdańska w dniu meczu. – wyjaśnia Zbigniew Weinar, koordynator przygotowań Miasta Gdańska do Finału Ligii Europy. – Ci, którzy lotami czarterowymi przylecą w dniu meczowym będą odprawiani w dwóch terminalach: Kibice Villarreal w starym terminalu pierwszym, a Manchester Utd. w drugim. Zgodnie z zasadą, którą wprowadziła UFEA, loty czarterowe muszą być powiązane z wyczarterowanymi autokarami. W związku z tym, pod terminalem nr 1 podstawione będą autokary dla kibiców Villarreal, zaś na pętli autobusowej specjalne autokary czekać będą na kibiców angielskich. Autobusy zawiozą kibiców obu drużyn bezpośrednio na Stadion Gdańsk – dodaje Zbigniew Weinar.

Z przystadionowych parkingów, będą kursowały autobusy wahadłowe, które przetransportują kibiców do centrum miasta. Część autobusów będzie dojeżdżać do przystanku zlokalizowanego przy ul. Bogusławskiego, w okolicy Katowni. W założeniu autobusy te mają przewozić kibiców Villarreal. Fani drużyny przeciwnej, zostaną przewiezieni na parking przy ul. Długie Ogrody.

Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 18.00. Docelowy transport na mecz rozpocznie się o godz. 17.30. Zorganizowani kibice, którzy wcześniej dostali się do Śródmieścia autobusami wahadłowymi, wracają na stadion w ten sam sposób. Natomiast dla pozostałych, będzie uruchomiona linia tramwajowa T60. Tramwaj ten będzie kursował z przystanku Brama Wyżynna, zatrzymując się tylko na przystanku Dworzec Główny, dojeżdżać będzie bezpośrednio na przystanek Stadion. Dodatkowo w dniu meczu, od godz. 18.00 z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy będzie kursował autobus linii Airport Express. Dzięki temu połączeniu, wszyscy ci, którzy przylecą do Gdańska na krótko przed meczem, dostaną się bezpośrednio na stadion. Po meczu ponownie kursować będą linie wahadłowe do centrum, tramwaj T60 oraz linia Airport Express, którą będzie można dojechać na gdańskie lotnisko. Dla kibiców, którzy w okolicach stadionu będą oczekiwać na swoje połączenie, przygotowany będzie catering oraz toalety.

Ważne informacje:

  • wszystkie niezbędne informacje o meczu są dostępne na stronie visitgdansk
  • każdy pasażer posiadający bilet wstępu na mecz UELF w wersji papierowej lub w aplikacji mobilnej może podróżować bezpłatnie tramwajami i autobusami w sieci ZTM Gdańsk od godz. 00:01 dnia 25.05.2021 r. do godz. 23:59 dnia 27.05.2021 r., uprawnienie dotyczy również pociągów SKM i PolRegio w identycznym okresie na obszarze miast: Gdańsk, Sopot, Gdynia
  • z uwagi na mecz nastąpią też zmiany w organizacji ruchu pozostałych linii autobusowych i tramwajowych; tramwaje nie będą jeździć ul. Jana z Kolna
  • nie będzie możliwości dojazdu koleją pod stadion
  • przystanki tramwajowe „Żaglowa AmberExpo” i „Mostostal” od około godz. 17:30 nie będą obsługiwane
  • przez cały dzień linie 149, 158, 249, 283 będą funkcjonować wg stałego rozkładu jazdy

(UMG)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.