Fortuna 1 Liga. Kompromitacja Wisły Kraków. Najgorsze miejsce w historii.

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak/iln24.pl

Wisła Kraków zakończyła sezon 2023/2024, porażką 0:3 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. W efekcie nie zdołała awansować nawet do baraży o awans do PKO Ekstraklasy.

Mimo zwycięstwa w Fortuna Pucharze Polski, Wisła Kraków nie może zaliczyć mijającego sezonu na plus. Celem nadrzędnym był bowiem awans do PKO Ekstraklasy, a tego celu, drugi raz z rzędu, nie udało się zrealizować. Ba, w dodatku Wisła zajęła 10. miejsce w Fortuna 1 Lidze. To najgorsza pozycja w całej, 118-letniej historii klubu.

Przed meczem ostatniej, 34. kolejki, Wiślacy mieli jeszcze szansę na występ w barażach. Musieli jednak wygrać z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Podopieczni Alberta Rude zaprzepaścili szansę, przegrywając 0:3. W 25. minucie stało się jasne, że o zwycięstwo będzie ciężko, bo czerwoną kartkę obejrzał Marc Carbo.

Do przerwy Wisła zdołała jeszcze utrzymać bezbramkowy remis, ale druga połowa to już absolutna dominacja Bruk-Betu. W 53. minucie, wynik otworzył Maciej Wolski, a 19 minut później dołożył drugiego gola i stało się jasne, że Wisła może powoli żegnać się z marzeniami o grze w barażach. W 89. minucie Wiślaków pogrążył Jakub Wróbel.
Wisła pozostaje więc w Fortuna 1 Lidze. Najbliższy sezon będzie jej trzecim na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3

Gole: Wolski (53., 72.), Wróbel (89.)

Żółte kartki : Rodado, Krzyżanowski – Kasperkiewicz, Wolski

Czerwona kartka: Carbo (25.)

Wisła: Cziczkan – Villar, Uryga, Colley, Junca (35. Krzyżanowski) – Kutwa (78. Dziedzic), Carbo, Baena (83. Żyro) – Rodado, Alfaro (78. Roman), Sobczak (46. Sapała)

Trener: Albert Rude

Bruk-Bet: Loska – Kasperkiewicz, Wolski (78. Hilbrycht), Dombrowskyj, Radwański (78. Wacławek), Jakubik (67. Branecki) – Ambrosiewicz, Trubeha (67. Wróbel), Putiwcew, Nowakowski (58. Zawijskyj) – Biedrzycki

Trener: Marcin Brosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.