Gdańsk -Świąteczny tramwaj z orangutanicą na pokładzie

Podziel się:

fot.D.Werner/GAiT

Ponad 150 metrów lampek choinkowych rozświetli gdański tramwaj świąteczny.

Już w najbliższy czwartek na tory wyjedzie zabytkowa N-ka. Jak co roku tramwaj będzie kursować już przed świętami, a dodatkowe kursy planowane są także w okresie poprzedzającym Nowy Rok. W tym roku specjalna nowość. A dokładnie orangutanica Raja! Postanowiła ona przyjrzeć się z bliska świątecznemu Gdańskowi i będzie towarzyszyć gościom zabytkowej N-ki.

Już od kilku lat w Gdańsku przyjęła się tradycja, że w okresie przedświątecznym jeden z zabytkowych tramwajów spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje zyskuje niepowtarzalny wygląd. Wszystko za sprawą ponad 150 metrów lampek choinkowych, którymi przyozdabiamy pojazd. W tym roku tramwaj typu N, będzie kursował codziennie, po zmroku, od 20 do 23 grudnia oraz przed Nowym Rokiem od 27 do 30 grudnia. Przejazdy będą bezpłatne, jednak każdy z pasażerów będzie mógł drobnymi datkami wesprzeć tych najbardziej potrzebujących. Datki w tramwaju będą zbierać wolontariusze Fundacji Hospicyjnej.

 

ORANGUTANICA NA POKŁADZIE

Dodatkową atrakcją przejazdów będzie naturalnych rozmiarów maskotka orangutanicy, która będzie nakłaniała do uważności i zaangażowania w kampanię ratującą orangutany w ich środowisku naturalnym. Przez masową produkcję oleju palmowego wycinane są lasy, w których mieszkają orangutany i gatunek jest skrajnie zagrożony wyginięciem. Wystarczy, że będziemy uważni, będziemy unikać artykułów z olejem palmowym, a przyczynimy się do ratowania tego gatunku. Poza tym zrobimy dużo dobrego dla naszego zdrowia – dietetycy twierdzą, że spożywanie przetworzonego oleju palmowego prowadzi do wielu chorób. Przypomnijmy: szacuje się, że do 2025 roku 86 proc. tych zwierząt może wyginąć. Jedyne orangutany w Polsce zamieszkują Gdański Ogród Zoologiczny.

 

Fot. ZOO

KONKURS FOTO #CHRISTMASTRAM

Przy okazji zapraszamy wszystkich miłośników komunikacji miejskiej i fotografii do udziału w konkursie fotograficznym „Świąteczny tramwaj GAiT”. Czekamy na zdjęcia przedstawiające tegoroczną gdańską N-kę przyozdobioną świątecznymi światełkami. Wystarczy opublikować zdjęcie na portalach społecznościowych i oznaczyć #christmastram oraz #gaitgdansk. Do 5 stycznia autorzy 5 najlepszych zdjęć otrzymają specjalne noworoczne upominki przygotowane przez GAiT.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.