GIS. Lidl wycofuje popularne chipsy ze sprzedaży, znamy powód

Podziel się:

fot.Pixabay

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w środę o wycofaniu przez dyskont Lidl chipsów paprykowych Snack Day. Decyzja ma związek z wykryciem w nich  substancji alergennej – dwutlenku siarki.

GIS  nformuje, że firma Lidl sp. z o.o. sp. k., ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na siarczyny, samodzielnie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu „Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g” z datą minimalnej trwałości 28.09.2020 oraz 19.10.2020 i poinformowała organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o podjętych działaniach – poinformowano w komunikacie Ispektoratu.

W dalszej części komunikatu czytamy że Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała, że ostatnie badanie ww. produktu wykazało obecność niezadeklarowanej substancji alergennej – dwutlenku siarki. Klienci z alergią na siarczyny nie powinni spożywać wycofywanego produktu ze względu na możliwe wystąpienie reakcji alergicznej. Dla pozostałych osób (bez alergii na siarczyny) artykuł nie stwarza ryzyka.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie produktu pn. „Snack Day, Chipsy paprykowe fot.GIS

 

Szczegóły dotyczące produktu: 

Nazwa produktu: „Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g”

Data minimalnej trwałości: 28.09.2020 oraz 19.10.2020

Producent: Trüller Knabber – Gebäck GmbH, ul. Erna – Scheffler – Str. 3, 51103 Köln, Niemcy

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała o możliwości zwrotu produktu (również napoczętego) w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

(gis)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *