Głośny dokument „Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona”

Podziel się:

fot.pras TVN

Michael Jackson – ikona, król popu i jedna z największych gwiazd w historii muzyki. Kiedy w 1993 roku pojawiły się wobec niego zarzuty o molestowanie seksualne młodych chłopców, wiele osób nie mogło w to uwierzyć.

Dokument „Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona” przedstawia historie opowiedziane przez dwóch dorosłych już mężczyzn – Jamsa Safechucka i Wade’a Robsona, którzy przez wiele lat byli w bliskich relacjach z królem popu. Emisja dwóch części filmu dokumentalnego – 9 i 16 marca o godz. 23:00 w TVN Style

James Safechuck miał dziesięć lat, z kolei Wade Robson siedem, kiedy zostali zaproszeni do bajkowego świata Michaela Jacksona. Piosenkarz był wówczas w najlepszym momencie swojej kariery. Co działo się za zamkniętymi drzwiami w legendarnym już Neverlandzie? Jak wyglądało życie ikony muzyki i zaprzyjaźnionych z nim osób?
Dopiero po latach bohaterowie dokumentu zdecydowali się opowiedzieć swoje historie o znajomości z Michaelem Jacksonem i skonfrontować się ze swoimi bolesnymi wspomnieniami. Jak sami mówią w poruszających wywiadach – były to dość skomplikowane zażyłości, połączone z ogromną fascynacją. W relacje zaangażowane były również ich rodziny. Dla kilku z nich – Jackson stał się ukochanym przyjacielem domu. Oczarowani magiczną rzeczywistością piosenkarza, stawali się podatni na manipulacje i wykorzystywanie.
Jedno jest pewne – dokument „Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona” może zmienić postrzeganie gwiazdy muzyki już na zawsze.
Film miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance. Reżyserem dokumentu jest Dan Reed, który w 2019 roku dostał za niego nagrodę Emmy.
(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *