Hulajnogi wygrały z rowerami. Wavelo znika z Krakowa.

Podziel się:

fot.Pixabay

Hulajnogi na minuty opanowały miasto. Czy to koniec systemu rowerów miejskich w Krakowie? Znamy oświadczenie Wavelo.

Kiedy system rowerów miejskich pojawił się również w Krakowie, nic nie zapowiadało na to, by szybki środek przemieszczania, jakim jest rower, miał zniknąć z Krakowa.

Hulajnogi na minuty opanowały miasto.

Odkąd pojawiła się pierwsza firma oferująca w Krakowie hulajnogi na minuty, popyt na nie zaczął rosnąć z dnia na dzień.

Zaczęły powstawać kolejne, obecnie jest ich kilka. Cieszące się dużą popularnością nie tylko wśród turystów znalazły grono wielbicieli, swoboda pozostawienia wypożyczonej hulajnogi gdziekolwiek zapewne potęguje przewagę nad systemem rowerów miejskich.

Co dalej z Wavelo? Spółka szuka nowego rozwiązania.

Albert Wójtowicz, Dyrektor Operacyjny Projektu Wavelo, poinformował nas o dalszej przyszłosci Wavelo w Krakowe w specjalnym oświadczeniu firmy:

“Spółka BikeU informuje, że złożyła do Urzędu Miasta Krakowa pismo wypowiadające umowę na prowadzenie systemu wypożyczalni rowerów Wavelo.

Aktualnie trwają rozmowy z przedstawicielami Miasta, które mają na celu znalezienie nowych rozwiązań dla Zamawiającego dotyczących przyszłości systemu rowerów miejskich w Krakowie.

BikeU jest spółką obecną w polskich miastach od 2014 roku, w których prowadzi projekty bikesharing (m. in. Szczecin, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Toruń, Łomża). Od 2016 roku BikeU jest operatorem sytemu rowerów miejskich Wavelo.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.