IDA World Dj Championships 2019. Kto w tym roku odbierze statuetkę Mistrza Świata w DJ-ingu?

Podziel się:

IDA World Championship 2018 fot.Łukasz Nowak iln24.pl

Już 30 listopada w Krakowie odbędzie się największa turntablistyczna impreza  świata – Mistrzostwa Świata DJ-ów IDA 2019! W krakowskim Klubie Studio pojawią się najlepsi DJ-e z 11 krajów, którzy na oczach setek fanów muzyki klubowej zaprezentują swój kunszt i powalczą o tytuł Mistrza Świata 2019.
To głośne wydarzenie będzie jednocześnie jubileuszem 20-lecia działania agencji Zooteka, która od lat wspiera rozwój Street Artu, sceny hip-hopowej, DJ-ingu i sportów ekstremalnych w Polsce. Zmagania najlepszych DJ-ów świata zwieńczy występ gwiazd wieczoru: KALI oraz HEMP GRU, a topowi DJ-e Skillz, Pro-Zeiko, VaZee, Loop Skywalker&Tuse rozgrzeją parkiet podczas imprezy wieczornej. Mistrzostwa IDA 2019 odbywają się dzięki wsparciu sieci salonów XIAOMI MI oraz Miasta Kraków.
Śmietanka światowego DJ-ingu powalczy o tytuł Mistrza w Krakowie 29 i 30 listopada
Zawody o tytuł Mistrza Świata DJ-ów Federacji IDA to największa impreza tego typu na świecie, a Miasto Kraków już po raz 13-sty jest jej gospodarzem. Reprezentanci 11 krajów powalczą o tytuł Mistrza w ramach dwóch kategorii: “Technical” oraz “Show”. W tym roku swój udział zapowiedzieli reprezentanci Nowej Zelandii, Japonii, Czech, Danii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Włoch oraz Polski. Po raz pierwszy w historii impreza została podzielona na dwie części. W przeddzień wielkiego finału, 29 listopada w klubie Hevre, odbędą się eliminacje w kategorii “Technical”. 10-ciu najlepszych zawodników zaprezentuje swoje umiejętności w klimatycznym klubie w sercu Kazimierza, a finałową czwórkę poznamy jeszcze tego samego wieczoru. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich fanów, jednak liczba biletów dostępnych wyłącznie przy wejściu do klubu Hevre jest ograniczona do 100. Rozdzielenie zawodów na dwie części to działanie mające na celu wydłużenie koncertów gwiazd wieczoru w Klubie Studio w sobotę 30 listopada oraz wzbogacenie programu o specjalne bloki jubileuszowe 20-lecia agencji Zooteka.
Młode pokolenie vs. starzy „wyjadacze – kto zawalczy o tytuł Mistrza Świata?
Tegoroczne mistrzostwa zapowiadają się wyjątkowo emocjonująco. Wśród kandydatów do tytułu Mistrza Świata ponownie pojawi się duet SUPERBEATS DJs, składający się z dwóch najmłodszych Mistrzów Świata w DJ-ingu: 14-letniego DJ-a Rena z Japonii oraz 15- letniego K-Swizz’a z Nowej Zelandii, którzy będą bronić zeszłorocznego tytułu mistrzowskiego. Na ich drodze stanie między innymi polskie, doświadczone trio DADDY ALWAYS READY & Uncle Jaras, którzy przez ostatnie dwa lata zajmowali drugie i trzecie miejsce na podium i są żądni detronizacji młodych rywali. Zapowiada się wyjątkowo zacięta rywalizacja – Pan Jaras z polskiej reprezentacji jest dwukrotnym Mistrzem Świata IDA, a młodziutki DJ K-Swizz pozostaje faworytem w kategorii technicznej i ma na koncie dwukrotne mistrzostwo IDA z 2017 i 2018 roku. Cały DJ-ski świat z niecierpliwością czeka na to, czy duet reprezentujący młode pokolenie obroni tytuł!
Polska scena DJ-ska z silną reprezentacją
Na finałach IDA nie zabraknie Polaków. Wszyscy kibicować będziemy naszym reprezentantom: DJ-owi Morda w kategorii „Technical” oraz DJ-om Pac1, Pan Jaras oraz Kostek w kategorii „Show”. Warto dodać, że równolegle do okresu promocji imprezy w internecie rozgrywa się batalia o tytuł Mistrza Świata IDA w kategorii Scratch. Tutaj Polska ma aż dwóch reprezentantów: tegorocznego Mistrza Polski – DJ Gram, oraz obrońcę mistrzowskiego tytułu – Pana Jarasa. Zwycięzca kategorii Scratch Online Battle zostanie ogłoszony podczas imprezy głównej w Klubie Studio.
Finały Mistrzostw Świata poprowadzi tradycyjnie już Sztigar Bonko, czyli alter ego DJ-a Eproma, który w 2007 roku podczas pierwszej edycji Mistrzostw Świata IDA bezapelacyjnie zdobył obydwa tytuły mistrzowskie. To dzięki jego sukcesowi i niesamowitej historii osobistej (DJ Eprom na początku kariery był aktywnym górnikiem) polski turntablism nabrał ogromnego rozpędu i jest w miejscu, w którym Polacy niemal zawsze stają na najwyższym podium ogólnoświatowych zawodów.
Dwa pełne koncerty hip-hop !
Podczas imprezy dwa pełne koncerty (min 50 min dla zespołu) zagrają gwiazdy wieczoru: wychowanek wytwórni Zooteka Kali oraz HEMP GRU Bilon i Wilku, jedni z najstarszych przedstawicieli polskiego hip-hopu, wywodzący się z legendarnego składu Molesta.
Andrzejkowe After Party sezonu poprowadzą wielokrotni Mistrzowie Świata!
W Klubie Studio nie zabraknie pokazów specjalnych w wykonaniu gwiazd DJ-ingu. W tym roku wystąpi między innymi najbardziej rozchwytywany turntablista na Świecie – DJ Skillz z Francji, który we wrześniu po raz kolejny obronił tytuł Mistrza Świata DMC. Kolejną gwiazdą będzie PRO-ZEIKO z Niemiec, najpopularniejszy w chwili obecnej turntablista z Polski, oraz 3-krotny Mistrz Świata IDA i jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, polskich DJ-ów – DJ VaZee.
Cała trójka zagra także na After Party, które w tym roku odbędzie się zaraz po zawodach w Klubie Studio. Z uwagi na wyjątkowy weekend andrzejkowy, na samą imprezę będzie można wejść po części głównej, która zakończy się przed 24.00.
20 lat polskiego hip-hopu i DJ-ingu
Przy okazji turnieju odbędzie się również jubileusz 20-lecia agencji Zooteka, która od lat aktywnie działa na rzecz rozwoju kultury miejskiej w Polsce oraz inspiruje młode pokolenia do kształcenia artystycznych zdolności. To dzięki działaniom Zooteki, Kraków po raz pierwszy znalazł się na hip-hopowej mapie Polski za sprawą wydania płyty promującej krakowskie podziemie hip-hopowe. Płyty wydane przez Zootekę otworzyły drogę do kariery takim artystom jak m.in. multiplatynowy artysta Kali, którego kanał na YouTube notuje dzisiaj ponad miliard wyświetleń. Wśród artystów promowanych przez lata przez wytwórnię Zooteka znalazły się takie sławy jak Popek, Kali, Boski czy Tadek. To również Zooteka zorganizowała pierwszą w Polsce bitwę DJ-ską między legendarnym Feel-x’em z Kalibra 44 i DJ-em Krime z Krakowa (1999) oraz późniejszy wielki pojedynek Krakowa z Warszawą, które reprezentowali Krime&DMC oraz Jan Marian i Deszczu Strugi. Dzięki działaniom Zooteki Kraków zaraz po Londynie stał się drugą najważniejszą na świecie metropolią DJ-ską. Rozgrywane tu od 13 lat zawody IDA to w tej chwili największa impreza DJ-ska globu. W ciągu ostatnich 15 lat nasi rodzimi DJ-e zdobyli najwięcej tytułów mistrzowskich z wszystkich państw biorących udział w zawodach. Od podwójnej wygranej DJ-a Eproma w 2007 roku do tej pory sięgaliśmy po złoto aż 8 razy.
Jubileusz agencji Zooteka to hołd dla polskiego Street Artu
Tegoroczne Mistrzostwa Świata DJ-ów to święto nie tylko muzyki, ale całej polskiej sceny Street Artowej. Osobny blok w benefisie zostanie przeznaczony muralom realizowanym przez Zootekę na całym świecie. Oficjalny plakat Mistrzostw IDA 2019 stworzony przez FORIN STUDIO to podkreślenie wieloletniej współpracy agencji z najlepszymi artystami z tej dziedziny. Kolejnym blokiem, którego nie może zabraknąć podczas jubileuszu, są sporty ekstremalne. Zooteka była organizatorem największego w latach 2007-2008 wydarzenia świata sportów ekstremalnych w Polsce – Extreme Jam – którego powrót zapowiada na 2020 rok. 20 lat działalności agencji to historia ich olbrzymiego wkładu w rozwój Street Culture w Polsce: od hip-hopu, przez Street Art, muzykę, DJ-ing, aż po sporty ekstremalne. Dla amatorów tych dziedzin Zooteka przygotowała wystawę plakatów z okazji swojego 20-lecia, którą można podziwiać od 1 do 14 grudnia w holu głównym klubu Forum Przestrzenie. 14 grudnia odbędzie się “Finisaż”, czyli impreza zamykająca wernisaż, podczas której zagrają DJ-s Krime, DMC oraz ZUS.
Bilety online: Biletomat.pl
Specjalne bilety kolekcjonerskie: Sklep BC 24 ul. Bożego Ciała 24
UWAGA: do każdego biletu dodajemy specjalną płytę IDA PROMO CD z utworami występujących na imprezie artystów. Odbiór płyty przy wejściu na imprezę.
fot.org
(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.