Igrzyska Europejskie 2023. Udane występy polaków i grad medali w pierwszym dniu !

Podziel się:

fot.european-games.org

Pierwszy dzień  medalowy po oficjalnej ceremonii otwarcia Igrzysk Europejskich 2023 bardzo udany dla reprezentantów Polski. Wywalczyliśmy aż sześć medali w tym trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

Chodź zmagania rozpoczęły się już we wtorek, to pierwsze medale zawodnicy wywalczyli w czwartek dzień po otwarciu Igrzysk Europejskich  w Krakowie. Medale wywalczyli zawodnicy występujący w ośmiu dyscyplinach: Kolarstwo BMX Freestyle, wspinaczka sportowa, sprint kajakowy, nurkowanie, piłka ręczna plażowa, karate, strzelanie, pływanie artystyczne.

Igrzyska Europejskie 2023.Polacy z sześcioma  medalami

W wielkim polskim finale wspinaczki sportowej na czas  złoto zdobyła Natalia Kalucka która pokonała Aleksandrę Mirosław której przypadł srebrny medal.

Kolejny złoto i brąz dla naszych  kajakarzy. W finale czwórek kajakowych kobiet w K4 500 M zlote medale wywalczyły Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto. Brązowe medale wywalczli  nasi  kanadyjkarz Norman Zezula i Aleksander Kitweski.

Trzecie złoto w pierwszym dniu medalowym trafiło do Klaudii Breś w finale pistoletu pneumatycznego. Wieczorem brązowy medal w kumite w kategorii 67 kg  wywalczył również Miłosz Sabiecki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.