Liga Narodów Siatkarzy. Porażka Polaków z Amerykanami

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne, fot Pixabay.com/JeppeSmedNielsen

Niderlandy, Rotterdam: Polscy siatkarze przegrali z Amerykanami 0:3 w meczu Ligi Narodów. Jest to ich druga porażka na turnieju.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Polaków (osiągnęli nawet wynik 4:0), jednak Amerykanie doprowadzili do remisu 5:5. Następnie gra była dość wyrównana, na tablicy był remis lub najwyżej 2-punktowa przewaga jednej z drużyn. Przewagę głównie mieli Polacy, jednak przy wyniku 19:19 Amerykanie zdobyli punkt i do końca seta utrzymali prowadzenie. Wygrali 25:22.

Na początku drugiego seta Amerykanie objęli prowadzenie, dochodzili nawet do 6-punktowej przewagi (12:6). Polacy próbowali odrobić stratę, ale bezskutecznie – w dalszej części gry tracili 4-5 punktów. Pod koniec seta Amerykanie znów pokazali pazur i wygrali go do 18.

Natomiast trzeci set rozpoczął się od wyrównanego wyniku i przez pewien czas żadna z drużyn nie osiągała znaczącego prowadzenia. Jednak następnie Amerykanom udało się uzyskać przewagę 2-3 punktów, od prowadzenia 15:13 powiększali je. Ostatecznie wygrali set 25:19 i mecz 3:0.

Jest to druga porażka „Biało-Czerwonych” na tegorocznym turnieju. Wcześniej, w 1. tygodniu, takim samy wynikiem przegrali z Serbią. Do tej pory odnieśli 5 zwycięstw, ale aż 4 mecze wygrali wynikiem 3:2. Dla Amerykanów z kolei to było 7. zwycięstwo na turnieju (na 8 meczy).

Polska 0:3 Stany Zjednoczone Ameryki

(22:25, 18:25, 19:25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.