Juwenalia Gdańskie z nagrodą „Pro Juvenes” w kategorii na najlepsze juwenalia w Polsce.

Podziel się:

fot.UMG

Tegoroczna edycja Juwenaliów Gdańskich została nagrodzona w ogólnopolskim, prestiżowym plebiscycie „Pro Juvenes” w kategorii na najlepsze juwenalia w Polsce.

Spośród zgłoszonych wydarzeń z całego kraju, jury nominowało 5 imprez do głosowania internetowego. Juwenalia Gdańskie o podium walczyły z: Lubelskimi Dniami Kultury Studenckiej, Festiwalem Kultury Studenckiej i Akademickiej Juwenalia Poznań, Juwenaliami Szczecin, Juwenaliami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Głosowanie trwało od 14 do 18 listopada. Podczas sobotniej Gali Nagród Środowiska Studenckiego, która odbyła się Auli Politechniki Warszawskiej, zostały ogłoszone wyniki w trzech kategoriach, tj. Wybitni Studenci, Podmioty Studenckie oraz Inicjatywy i Projekty.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w ręce Juwenaliów Gdańskich trafiła tak wspaniała nagroda! Oznacza to, że współpraca 6 gdańskich uczelni, Miasta Gdańsk oraz innych Partnerów przyniosła efekt, o którym marzyliśmy. Już dziś zapowiadamy, że mamy jeszcze więcej planów i pomysłów na najbliższą edycji i wspólne przyłożymy wszelkie starania, by nie zawieźć zaufania jakim zostaliśmy obdarzeni. Dziękujemy za każdy oddany głos w na najlepsze juwenalia w Polsce – Juwenalia Gdańskie! – mówi Magda Śmigielska, koordynatorka Juwenaliów Gdańskich.

Przypomnijmy, że w roku 2019 Juwenalia Gdańskie odbyły się nie tylko na znanym już Placu Zebrań Ludowych, ale także na unikatowych w skali kraju terenach postoczniowych, proponując jego uczestnikom ponad 30 godzin muzyki na żywo. Dzięki nawiązaniu współpracy ze znanymi, ale ciągle alternatywnymi klubami: 100cznia, Protokultura, Ulica Elektryków i B90 stworzony został niezwykły festiwal studencki, podczas którego na 7 scenach zagrały 24 zespoły, a w tym 112 artystów.

Każdy student znalazł coś dla siebie, Juwenalia proponowały aż 14 klimatów muzycznych – od elektroniki poprzez rap, pop aż do rocka. Gościły zespoły takie, jak: Lady Pank, Nocny Kochanek, Bitamina, czy XXANAXX. Zagrali również: Krzysztof Zalewski, TEDE, Bass Astral x Igo, VNM, Rosalie, Bovska, Ten Typ Mes, Dwa Sławy, Borys LBD i wielu innych artystów. Na Juwenaliach Gdańskich nie zabrakło również orkiestry, której mogliśmy posłuchać podczas występów PawBeats Orchestra z gośćmi na scenie Set Stage, która idealnie uzupełniała się z Main Stage tworząc 8 godzinne nieprzerwane show. W Juwenaliach Gdańskich wzięło udział ok. 89 000 osób.

(UMG)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.