Decyzja zapadła. Imprezy masowe w Polsce odwołane

Podziel się:

fot.Adam Guz/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządania kryzysowego poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Decyzja o odwołaniu imprez maasowych spowodowana jest rosnącą lizcbą zachorowań na koronawirusa. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce zarażonych jest 18 osób.

-Wszyscy widzimy co się dzieje, Włochy zostały objęte czerwoną strefą. Zakazy przemieszczania  bardzo poważne perturbacje gospodarcze i społeczne, to można powiedzieć nasi bespośredni sąsiedzi. Dlatego obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia WHO , a także w dyskusjach z wieloma naszymi najlepszymi partnerami, Premierami, Prezydentamiinnych Państw podejmujemy decyzję które mają na celu zapobieganie rozpowszechnianiu się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego- powiedział Premier Mateusz Morawiecki 

-I tak własnie dzisiaj na naszym porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez masowych, odwołaniu wszystkich imprez masowych, których bardzo szczególna i szczególowa znajduje się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych art.3- dodał Premier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *