Już ponad 1000 wykrytych przypadków koronawirusa w Polsce. Rekordowa dzienna liczba zgonów

Podziel się:

Fot. Pixabay

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, już 1051 przypadków zakażenia koronawirusem wykryto w Polsce.  Jednocześnie dzisiaj zmarły 4 osoby zakażone patogenem.

W porównaniu do danych podanych wczoraj wieczorem, liczba zakażeń koronawirusem wzrosła o 150 (o 1/6). Na przestrzeni ostatniego tygodnia wzrosła niemal czterokrotnie. W tej chwili najwięcej przypadków jest wykrytych w województwie mazowieckim – 251. Na drugim miejscu jest województwo dolnośląskie (150 potwierdzonych zakażeń), a na trzecim łódzkie (144 wykrytych przypadków).

W ciągu dzisiejszego dnia resort zdrowia poinformował również o 4 kolejnych zmarłych osobach zakażonych patogenem. Rano podano informację o śmierci 2 mężczyzn we Wrocławiu – 41-latka i 71-latka. W środku dnia ministerstwo potwierdziło śmierć 71-latka w Bolesławcu. Późnym popołudniem bilans ofiar znów powiększył się – w Skarżysku-Kamiennej zmarł 80-latek. Wszyscy zmarli mieli choroby współistniejące. Pod względem liczby zgonów, dzisiejszy dzień był jak dotąd najtragiczniejszy. Łącznie w Polsce zmarło 14 osób zakażonych koronawirusem.

W związku z rozprzestrzenianiem się patogenu, wczoraj rząd wprowadził kolejne ograniczenia (czytaj więcej: https://www.iln24.pl/koronawirus-nowe-obostrzenia-mozliwosc-wyjscia-z-domu-powaznie-ograniczona-komunikat-rzadu/).

(M.Z.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *