Zakażeni koronawirusem wybrali się na zakupy. Grożą im poważne konsekwencje

Podziel się:

fot.Pixabay 

Zakażona koronawirusem mieszkanka powiatu wyszkowskiego(mazowieckie) wybrała się z mężem na zakupy do sklepu, pomimo iż nie mieli prawa opuszczać miejsca zamieszkania. Grożą im wysokie kary piniężne – poinformował w piątek  podkom.Damian Wroczyński z mazowieckiej policji.

Policjanci z Wyszkowa otrzymali zgłoszenie o małżeństwie z gminy Długosiodło, pomimo spoczywającym na nich obowiązku prawnym pozostania w domu w związku z uzyskanym pozytywnym wynikiem koronawirusa, razem opuścili miejsce zamieszkania -relacjonuje podk.Wroczyński.

Poszukiwania małżenstwa nie trwało długo, mundurowi zauważyli jadący od strony powiatu ostrołęckiego samochód, którym podróżowało poszukiwane małżeństwo. Zachowując wszelkie środki ostrożności i środki ochrony osobistej, wydając polecenia przez urządzenia nagłaśniające zainstalowane w radiowozie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mieszkańców  i udaremnili dalsze bezpodstawne i łamiące prawo podróżowanie- dodał podkom.Wroczyński.

Mundurowi powiadomili o tym fakcie stacje sanitarno-epidemiologiczne dwóch powiatów. Kolejnym zadaniem służb było ustalenie, i jak najszybsze dotarcie do osób, z którymi zarażona kobieta mogła mieć kontakt. Ostrołęccy funkcjonariusze ustalili wszystkie osoby, które w tym czasie przebywały w sklepie i wspólnie z lokalnym sanepidem podjęli niezbędne czynności mające na celu zapewnić bezpieczeństwo również innym obywatelom.

Kobiecie i mężczyźnie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie grożą teraz poważne konsekwencje prawne wynikające z naruszenia przepisów kodeku karnego i wykroczeń, ale także muszą liczyć się z karą administracyjną nakładaną przez sanepid, która może wynieść nawet 30 tys. zł.

Policja apeluje do wszystkich którzy nie przestrzegają   kwarantanny lub izolacji, narażają życie i zdrowie innych osób!

(Policja mazowiecka)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *