Znamy terminy egzaminów na zakończenie szkoły. Zajęcia będą zawieszone do 24 maja

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

24 kwietnia – Podczas konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podał terminy egzaminów na zakończenie szkół podstawowych oraz średnich. Rozpoczną się one w czerwcu. Jednocześnie poinformował, że okres zawieszenia zajęć w szkołach zostaje wydłużony do 24 maja.

Na rozpoczęcie konferencji, która zaczęła się o 12:20, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zaznaczył, że dzisiaj jest ostatni dzień szkoły dla osób kończących naukę w liceach. Ogłosił także przedłużenie okresu zawieszone zajęć w szkołach do 24 maja. Następnie podał terminarz egzaminów. Oto on:

  • Egzamin na zakończenie szkoły podstawowej – 16-18 czerwca. Czas na ich sprawdzenie ma być do końca lipca.
  • Matury – początek 8 czerwca. Egzaminy dodatkowe mają być na początku lipca. Wyniki maja być podane do 11 sierpnia. Z powodu pandemii odbędą się jedynie egzaminy pisemne, nie będzie egzaminów ustnych.
  • Egzaminy zawodowe – 17-28 sierpnia.

W konferencji udział wzięli również minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek i minister zdrowia Łukasz Szumowski. W. Murdzek przyznał, że ów terminarz ma znaczenie dla osób myślących o studiowaniu. Zapowiedział, że kolejny rok akademicki rozpocznie się zgodnie z planem, 1 października. Z kolei Ł. Szumowski powiedział, że egzaminy na zakończenie szkół będą przebiegać z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *