Już w najbliższą niedzielę 24. Marsz jamników- przyjdź, baw się i pomagaj!

Podziel się:

Inspirują i prowokują. Można je kochać i równie gorąco nienawidzić. Bez wątpienia jednak  jamniki to psy z charakterem i najwięksi psi indywidualiści. Już 9 września udowodnią to po raz kolejny, podczas 24. „Marszu jamników” Radia Kraków, współorganizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Miłośnicy i sympatycy jamników, wraz ze swoimi psami spotkają się w Krakowie 9 września, aby w samo południe przejść w radosnym i merdającym pochodzie spod Barbakanu na Rynek Główny. Spod Barbakanu pochód wyruszy z pierwszymi dźwiękami hejnału, a na Rynek poprowadzi go marszowym krokiem Orkiestra Wieniawa. Zapraszamy do Krakowa, zapraszamy pod Barbakan i na Rynek Główny nie tylko właścicieli jamników, ale też miłośników wszystkich rozszczekanych czworonogów: będziemy się bawić i pomagać.

W programie imprezy tradycyjnie nie zabraknie atrakcji i niespodzianek. Na uczestników marszu, jak  co roku czeka jamniczy konkurs z nagrodami. Tym razem w pochodzie  behawioryści wypatrywać będą kandydatów do tytułu najbardziej perfekcyjnej pary „Marszu jamników 2018” . O ten tytuł, pięć wybranych jamniczo-człowieczych duetów, walczyć będzie na scenie pod Ratuszem.

Dodatkowo na wszystkich miłośników czworonogów, na stoiskach eksperckich umiejscowionych w pobliżu sceny, z bezpłatnymi poradami czekać będą psi specjaliści. Do dyspozycji czworonogów i ich właścicieli od  10.00 do 14.00 będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów i zoofizjoterapeuta. Będzie można też bezpłatnie ostrzyc i wytrymować psa w profesjonalnym salonie psiej piękności, jak również zaczipować psa  i zarejestrować go w międzynarodowej bazie danych Safe-Animal.  „Marsz jamników” to od wielu lat także okazja, aby zwrócić uwagę  na problemy związane z agresją wobec zwierząt. Na stoiskach dyżurować będą policjanci „Zielonej Strefy” Małopolskiej Policji i wolontariusze Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym.

Nie zapomnimy także o psiakach samotnych i porzuconych. Na scenie swój finał będzie miała poprzedzająca „Marsz jamników” kolejna edycja akcji adopcyjnej Radia Kraków „Pieskie życie zmieniamy na dobre”. Bezdomnym psiakom będzie mógł pomóc też  każdy, kto 9 września przyjdzie na Rynek. Na jednym z 10 stoisk prowadzona będzie zbiórka karmy dla  psów z małopolskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach. Zachęcamy, aby już dziś zaplanować w niedzielę rodzinny spacer na Rynek Główny, liczymy na udział w zbiórce nie tylko uczestników marszu, ale też wszystkich krakowian. Zapraszamy!

 

Scenariusz Marszu Jamników 2018             

Godz. 11:45: Zbiórka pod Barbakanem i formowanie pochodu.

Godz. 12:00: Rozpoczęcie pochodu i przemarsz ulica Floriańską. W trakcie przemarszu behawioryści zwierzęcy wybiorą 5 par (jamnik+właściciel), które wezmą udział w konkursie na najbardziej perfekcyjną parę „Marszu jamników 2018”

Godz. 12:20: Przybycie pochodu na Rynek Główny.

Na scenie pod Ratuszem:
– pomagamy: finał akcji adopcyjnej psów z małopolskich schronisk i przytulisk “Pieskie życie zmieniamy na dobre”,

–  bawimy się: konkurs „Ty i Twój jamnik – perfekcyjna para”.

 

Ok. godz. 13.20:  Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród.

 

Od godz. 10.00 do 14.00 na stoiskach w pobliżu sceny:

– zbiórka karmy dla psów z przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach ,

– bezpłatne usługi dla psów i porady psich ekspertów.

 

Organizator Marszu: Radio Kraków.

Współorganizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

mat.(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.