,,Karuzelin,, w Gdańsku powstaje pierwszy w mieście plac zabaw dla… dorosłych

Podziel się:

fot.UMG 

W Gdańsku w Parku Regana  powstanie pierwszy w mieście plac zabaw dla dorosłych, który będzie nosił nazwę ,,Karuzelin,, Pomysł utworzenia takiej formy rozrywki wniósł jeden z mieszkańców , który zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego- ipoinformowała Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Urzad Misata podaje że na  miejscu oprócz wysokich huśtawek i leżanki obrotowej znajdzie się m.in. hamak. Nie zapomniano również  o stojakach na rowery i ławkach. Dotychcza w Gdańsku  wybudowano dotychczas takiego miejsca, ale sytuacja zmieni się jeszcze  w tym roku.

Karuzelin plac zabaw dla dorosłych w Gdańsku

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym przegłosowano także trzy  inne zadania na terenie Parku Reagana. Jednym z nich jest budowa pięciu huśtawek na istniejącym placu zabaw w parku. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z wykonawcą – firmą WT Bonsai. Koszt nowych huśtawek to ponad 36 tys. złotych.

W ramach BO, Park Reagana zyska również nowe oświetlenie. Wzdłuż ścieżek zamontowanych zostanie 49 LED-owych lamp, które znacznie zwiększą poziom bezpieczeństwa. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy. Budowa potrwa 4 miesiące od daty podpisania umowy.

Ponadto przegłosowano projekt przewidujący remont chodnika i budowę trzech dróg rowerowych do połączenia z Parkiem Reagana. Nowe fragmenty ścieżek mają powstać w 4 miesiące na ul. Jagiellońskiej, ul. Obrońców Wybrzeża i ul. Kołobrzeskiej. Dla tego zadania pozyskano dokumentację projektową i ogłoszono przetarg na realizację, który został unieważniony z powodu zbyt wysokich ofert.Miasto poinformowało o przygotowaniach do ponownego postępowania.

(UMG)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.