Siatkarskie EURO 2021. Gładkie zwycięstwo Polaków w 1/8 finału

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com

Gdańsk: Polscy siatkarze pokonali Finów 3:0 w meczu 1/8 finału Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn rozgrywanym w Ergo Arenie. Finom w żadnym secie nie udało się zdobyć więcej niż 16 punktów. W ćwierćfinale „Biało-Czerwoni” zagrają z Rosjanami.

Pierwszy set, jak we wcześniejszych meczach, poszedł Polakom gładko – szybko objęli przewagę nad przeciwnikami i wygrali go 25:16. Drugi set, choć początkowo wyrównany, również należał do „Biało-Czerwonych” – wygrali go takim samym wynikiem, jak poprzedni. Była to odmiana w porównaniu do wcześniejszych spotkań – w nich w drugim secie podopieczni Vitala Heynena zazwyczaj mieli twardy orzech do zgryzienia. Natomiast trzeci set był przypieczętowaniem zwycięstwa – zakończył się wynikiem 25:14 i Polska wygrała pojedynek bez straty seta.

Kilka godzin wcześniej, również na Ergo Arenie, Federacja Rosyjska pokonała Ukrainę 3:1 i to ze „Sborną” „Biało-Czerwoni” zmierzą się w ćwierćfinale. Mecz odbędzie się 14 września, także w gdańskiej hali. Natomiast jutro w niej o ćwierćfinał zawalczą Niderlandczycy z Portugalczykami oraz Serbowie z Turkami.

Również jutro, ale w czeskiej Ostrawie, odbędą się mecze Włochy-Łotwa oraz Niemcy-Bułgaria. Natomiast na poniedziałek w Ostravar Aréna zaplanowano spotkania Słowenia-Chorwacja i Francja-Czechy.

Polska 3:0 Finlandia

(25:16, 25:16, 25:14)